Blachy perforowane we wnętrzarstwie i budownictwie

Materiał partnera
2019-06-27

Nowoczesne budownictwo i wnętrzarstwo opiera się dzisiaj o stosowanie takich materiałów, jak drewno, kamień, szkło oraz metal. Ostatnie dwa tworzywa, wyróżniają się jednak najbardziej spośród czterech wymienionych, swoją modernistyczną estetyką. Dzisiaj dlatego można spotykać w pełni przeszklone budynki, czy też obiekty, wykończone rożnymi perforowanymi blachami! Poznaj z nami ich zastosowanie.

Blachy perforowane – zastosowanie

Blachy perforowane stosowane są dzisiaj w szerokim budownictwie i wnętrzarstwie, a można spotkać się z nimi w hotelach, apartamentowcach, halach widowiskowych, w teatrach, domach jednorodzinnych, czy urzędach i biurowcach. Mogą one zaś być zarówno elementami wykończeniowymi zewnętrznymi lub wewnętrznymi, jak i też większymi konstrukcjami budulcowymi.

Jeśli chodzi o przykłady zastosowania blach perforowanych, należy wymienić między innymi wykorzystywanie ich do produkcji pięknych balustrad i tarasów. To wtedy blachy te mogą posiadać perforacje w różnych kształtach, układających się nawet w kwiatowe wory. Tu należy zwrócić uwagę, że idealnie łączą one się również z innymi materiałami takimi, jak plastik, szkło, drewno, czy kamień naturalny. Nic dziwnego, że można je spotkać także we wnętrzach, jako swoiste perforowane płyty przytwierdzane do ścian. Z tego typu konstrukcjami modernistycznymi można dzisiaj spotkać się w nowoczesnych bibliotekach, w teatrach, w hotelach, w urzędach, czy też szkołach. Pomysłów estetycznych, w jaki sposób można wykorzystać blachy perforowane, jest bowiem wiele…

Warto wiedzieć! Dzisiaj blachy perforowane coraz częściej są również większymi konstrukcjami prefabrykowanymi montowanymi na elewacjach. Możliwość stosowania różnych wzorów i kolorów, pozwala na nieograniczoną zabawę estetyczną. Takie konstrukcje przyozdabiają banki, galerie handlowe, czy też biurowce.

Producent blach perforowanych

Jedną z firm, która zajmuje się perforowaniem blach dla budownictwa i wnętrzarstwa, a także dla przemysłu, jest przedsiębiorstwo SITONO. Zajmuje się ono także wytwórstwem sit/ram do wialni i czyszczalni, sit do młynów, brykieciarek, śrutowników, rozdrabniaczy, a także do kombajnów, czy suszarni. Potwierdzeniem wysokiej jakości produktów, są zaś uzyskane liczne certyfikaty, w tym ISO 9001:2008 w zakresie produkcji wyrobów perforowanych z blachy, sit rolniczych oraz paneli podsufitowych. Z pełną ofertą SITONO, a także przykładowymi realizacjami tejże firmy, zapoznać się możesz już teraz na jej dedykowanej i szeroko opisanej stronie internetowej!

Opracowanie artykułu: