W związku z postępującymi zmianami klimatu energia odnawialna staje się bardzo popularna nie tylko w większych przedsiębiorstwach, ale również w gospodarstwach domowych. Systemy fotowoltaiczne montowane są częściej na dachach naszych domów, dzięki czemu dostarczają energię ekologiczną bezpieczną dla środowiska i klimatu. Przedstawiamy dzisiaj, czy warto inwestować w popularne solary.

Sprzedaż paneli słonecznych 

Ze względu na rosnącą popularność odnawialnych źródeł energii, na rynku pojawia się wielu przedstawicieli ds. energii ekologicznej. Dzięki czemu z miesiąca na miesiąc rośnie również sprzedaż paneli fotowoltaicznych. Panele słoneczne złożone są z wielu warstw, które wyłapują promienie słoneczne i zamieniają je na ciepło, które odbierane jest przez niezamarzający płyn kierowany rurami do zasobnika wody. Po oddaniu ciepła nośnik powtórnie wraca do paneli fotowoltaicznych. Instalatorzy fotowoltaiki zwracają uwagę, że kolektory charakteryzują się wysoką sprawnością przetwarzania promieniowania słonecznego w energię cieplną. Dominik Perdek, profesjonalny doradca ds. fotowoltaiki, podkreśla, że panele słoneczne generują realne oszczędności w domowym budżecie, wymagają znikomych kosztów obsługi, a także nie wymagają pozwoleń i ograniczają formalności administracyjno-prawnych. Dodatkowo zestawy fotowoltaiczne tworzą zintegrowane systemy, których zarządzanie jest proste i intuicyjne.

Instalacje fotowoltaiki

Dzięki innowacjom technologicznym i nowoczesnym rozwiązaniom fotowoltaika rozwija się bardzo dynamicznie, oferując sprzedaż paneli fotowoltaicznych w systemach zintegrowanych w bardzo korzystnych cenach. Dostępne w sprzedaży systemy solarne umożliwiają ustawienie parametrów kolektora słonecznego oraz zbiornika akumulacyjnego. Dzięki nim kolektory pracują sprawniej i są zabezpieczone przed uszkodzeniem. Temperatura przegrzania kolektora jest wartością alarmową (dopuszczalną), przy której nastąpi wymuszone uruchomienie pompy w celu schłodzenia paneli solarnych. Panele fotowoltaiczne w sprzedaży pozwalają również na ustawienie minimalnej temperatury dogrzewania, histeryzę alarmu, temperaturę antyzamarzania czy deltę wyłączenia pompy solarnej. Systemy solarne tego rodzaju zwiększają dzięki temu bezpieczeństwo użytkowników, zapewniając doskonałe użytkowanie rozwiązań w domach jednorodzinnych. Sprzedaż systemów solarnych pozwala na ogrzanie domu przy pomocy czystej i bezpłatnej energii pozyskanej z OZE. Dzięki temu uzyskujemy większe oszczędności i wydajność.