Balustrada to zabezpieczenie takich miejsc jak schody, tarasy, balkony, mosty czy wiadukty. Znajduje się ona zazwyczaj na krawędzi zabezpieczając tym samym powierzchnię przed wypadnięciem poza obszar, na którym się znajdujemy. Może mieć wykończenie pełne bądź ażurowe, a jego rodzaj uzależniony jest funkcji jaką ma pełnić balustrada oraz od gustu samego inwestora.

Balustrady ze stali węglowej

Stal węglowa charakteryzuje się szarym kolorem i wysoką trwałością. Najczęściej wykorzystywana jest do produkcji rynien, rur, ławek miejskich lub ogrodowych oraz produktów do użytku w kuchni. Jednak wielu projektantów proponuje balustrady ze stali węglowej jako element wykończeniowy wnętrz, w których zastosowano dużo drewna. Stal świetnie się z nim komponuje i nadaje wnętrzu bardziej industrialny charakter. Można ją zastosować do wykonania dystyngowanych poręczy, które będą stanowić minimalistyczny element dekoracji. Stal węglowa nie powinna być wykorzystywana na zewnątrz, jeśli nie jest dodatkowo zabezpieczona warstwą ochronną zapobiegającą korozji. W innym przypadku, pomimo że cechuje się ona ogromna trwałością, balustrady balkonowe czy tarasowe po prostu nie będą wyglądały okazale. Dlatego decydując się na zakup balustrady ze stali nierdzewnej do wykorzystania na zewnątrz budynku należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. Jeśli to zrobimy możemy mieć pewność, że będzie ona nam służyć przez lata!

Balustrady ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jak sama nazwa wskazuje jest odporna na korozję. Nie wymaga ona dodatkowej konserwacji z wykorzystaniem specjalnych farb co znacznie wpływa na komfort jej użytkowania. To oznacza, że idealnie sprawdzi się jako element wykończeniowy konstrukcji znajdujących na zewnątrz, czyli wszelkiego rodzaju balustrad czy innych elementów zabezpieczających. Swoją odporność stal nierdzewna zawdzięcza dodatkowym stopowym, które wpływają na jej trwałość. Dzięki temu tego typu materiał wykorzystuje się zarówno w przemyśle, ale przede wszystkim w budownictwie jako materiał do wykonana balustrad.

Główną zaletą balustrady ze stali nierdzewnej jest fakt, że można wkomponować ją niemalże w każdy wystrój wnętrza i ponadto pasuje do każdej elewacji. Szczególnie dobrze komponuje się w nowoczesnych aranżacjach z uwagi na jej charakterystyczny połysk. Stal nierdzewna jest oporna na działanie wysokich temperatur i wytrzymała na duże obciążenia. Te cechy spawają, że można ją zastosować praktycznie wszędzie co nie tylko wpłynie na walory estetyczne, ale przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo użytkowników.