Czyściwa papierowe i czyściwa z włókniny – czym się charakteryzują i co decyduje o ich jakości?

Materiał partnera
2020-01-20
Kwestie związane z utrzymaniem należytego poziomu czystości są niezwykle istotne. Bez względu na to, czy mowa o domu jednorodzinnym, mieszkaniu w bloku, czy też obiekcie biurowym, to właśnie szeroko rozumiany porządek decyduje o tym, jak komfortowo poczujemy się we wnętrzu. Aby osiągnąć ten cel, trzeba zadbać o profesjonalne środki oraz materiały, dzięki którym będzie można je rozprowadzić po konkretniej powierzchni. Co zatem warto wiedzieć o czyściwach?

Czyściwa papierowe

Choć czyściwa rzeczywiście mogą nasuwać pewne skojarzenia dotyczące tylko i wyłącznie produktów chemicznych, to pod tym dość ogólnym pojęciem, ukrywa się znacznie więcej niezbędnych materiałów. Mowa tutaj przede wszystkim o czyściwach wykonanych z papieru, dzięki którym sprzątanie zyskuje wymiaru praktycznego. Wykorzystanie papieru jako materiału zasadniczego niesie ze sobą wiele korzyści. W pierwszej kolejności wypada wspomnieć przede wszystkim o aspekcie ekonomicznym. Obecnie na rynku asortymentowym bardzo trudno byłoby znaleźć odpowiednik, który charakteryzowałby się tak doskonałym stosunkiem ceny do jakości.

Do produkcji różnego rodzaju ręczników papierowych, charakteryzujących się różną grubością, ilością warstw i długością rolki, wykorzystuje się również proces recyklingu. Sprawia to, że klient decydujący się na zakup czyściwa papierowego posiadającego określony certyfikat, może mieć pewność, iż przyczynia się do ochrony środowiska. Największą zaletą czyściw papierowych jest jednak ich znakomita chłonność oraz możliwość wykorzystania de facto we wszystkich warunkach. Co jeszcze warto wiedzieć?

Czyściwa z włókniny

Za bardzo interesującą, choć nieco droższą alternatywę, zdecydowanie uznać można czyściwa z włókniny. Charakteryzują się one nie tylko większą odpornością mechaniczną, ale także możliwością wielokrotnego użytku. Jeżeli chodzi o skład, to w zdecydowanej większości przypadków klienci spotkają się z czyściwami wykonanymi z wiskozy oraz poliestru w proporcjach 70 do 30%. Czyściwa z włókniny sprzedawane są przede wszystkim w rolkach, których długość, w zależności od potrzeb odbiorcy, oscyluje od 20 aż do 215 mb. Czyściwa z włókniny podobnie jak odpowiedniki papierowe różnią się od siebie stopniem miękkości oraz gramaturą.

Wszyscy ci, którym zależy na atrakcyjnych cenowych, miłej obsłudze oraz indywidualnym podejściu, powinni skorzystać z usług firmy Soko Caro, która od lat uważana jest za jednego z liderów na rynku w Polsce. Zarówno czyściwa papierowe, jak i te z włókniny doskonale sprawdzą się zarówno w domach prywatnych, jak i chociażby w warsztatach samochodowych, czyli wszędzie tam, gdzie pozbycie się zanieczyszczeń, staje się kluczowe.
Opracowanie artykułu:

Soko Caro

ul. Dworcowa 35, 83-400 Kościerzyna pomorskie
e-mail
www
telefon