Czyściwa przemysłowe - czym są i gdzie się je stosuje?

Materiał partnera
2019-05-13

Czyściwa przemysłowe są materiałami wykorzystywanymi w wielu zakładach produkcyjnych czy warsztatach motoryzacyjnych. Ich przeznaczeniem jest czyszczenie wszelkich powierzchni zabrudzonych olejami, farbami czy smarami. Najlepsze są czyściwa włókninowe, które dzięki swojej odporności i strukturze idealnie nadają się do skutecznego i szybkiego czyszczenia.

Co to jest czyściwo włókninowe?

Czyściwa włókninowe to pozyskiwane z recyklingu materiały służące do czyszczenia i mycia różnych przedmiotów i powierzchni. W ich produkcji wykorzystywane są przede wszystkim starannie wyselekcjonowane szmaty i odzież, która jest pozbawiona guzików, zamków i mankietów (wszelkich elementów mogących uszkodzić czyszczoną powierzchnię). Produkcja czyściw odbywa się w zakładach, takich jak Rosa Seweryn. Zakład Przetwórstwa Czyściwa Technicznego, gdzie materiały są poddawane cięciu na odpowiednie rozmiary, a potem za pomocą prasy hydraulicznej są pakowane w worki o różnej pojemności. Wyróżnia się kilka rodzajów czyściw. Czyściwa papierowe, czyli 2, 3 lub4 warstwowe ręczniki papierowe, czyściwa celulozowe, makulaturowe, celulozowo-makulaturowe oraz włókninowe. Te ostatnie dzieli się na czyściwa bawełniane białe i bawełnianie kolorowe (np. czyściwa flanelowe i trykotowe), produkowane z wyselekcjonowanych materiałów, jak też czyściwa syntetyczne, pochodzące z nieposortowanych materiałów. Kupując czyściwa na większą skalę dobrze jest wybrać firmę, która oferuje także usługi transportowe. Firma Rosa dowozi produkowany towar do klienta, w dowolne miejsce, własnymi środkami transportu lub za pośrednictwem firmy spedycyjnej. Ponadto oferuje także odzież roboczą , tekstylia dla hoteli (ręczniki, obrusy) i gastronomii. Posiada także hurtownię i sklep z odzieżą używaną.

Zastosowanie czyściw

Warsztaty motoryzacyjne, zakłady przemysłowe, gastronomia czy służba zdrowia to najczęstsze miejsca, w których wykorzystywane są czyściwa włókninowe. Ze względu na ich wytrzymałość oraz właściwości są stosowane również przez firmy sprzątające. Mają szerokie zastosowanie. Każdy rodzaj czyściwa można użyć do prac porządkowych na sucho i na mokro, ze środkami czyszczącymi lub bez nich. Czyściwa bawełniane białe, wysokiej jakości, sprawdzą się w zakładach optycznych, branży gastronomicznej czy medycznej. Czyściwa z kolorowej bawełny nadają się do warsztatów samochodowych np. do wycierania płynu hamulcowego. Z kolei w lakierniach oraz drukarniach stosowane są techniczne czyściwa bezpyłowe.

Czyściwa przemysłowe, włókninowe dzięki temu, że są bardzo chłonne i wytrzymałe z sukcesem zastępują w pracach porządkowych bawełniane szmaty, których eksploatacja wiąże się z dodatkowym nakładem finansowym.