Czyściwa przemysłowe – czym charakteryzują się te najlepsze?

Materiał partnera
2019-07-23

Utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości jest jednym z podstawowych zdań, przed którym muszą stanąć nie tylko właściciele domów i mieszkań prywatnych, ale także obiektów użyteczności publicznej i przemysłowej. Jak zwykle diabeł tkwi tutaj w szczegółach. Nawet najnowocześniejsze środki chemiczne nie zdadzą się na nic, jeśli osoby, zajmujące się sprzątaniem nie zostaną wyposażone w profesjonalne czyściwa. Co warto o nich wiedzieć?

Czyściwa przemysłowe – czym muszą się charakteryzować?

Podstawowym czynnikiem, decydującym o jakości czyściwa przemysłowego jest wytrzymałość mechaniczna. Materiał w żadnym wypadku nie może się przedzierać i rozrywać, ponieważ znacznie mogłoby to obniżyć jakość czyszczenia konkretnej powierzchni. Czyściwo przemysłowe musi być również ergonomicznie zapakowane. Dlatego właśnie wstęgi ręczników papierowych mogą mieć od kilkudziesięciu do nawet kilkuset metrów. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownik nie musi co chwilę przerywać obowiązków, aby uzupełnić zapas czyściwa.

Nie można również zapominać o tym, iż wysokiej jakości czyściwo powinno zachowywać swoje właściwości fizyczne nie tylko w momencie, gdy jest suche, ale przede wszystkim wtedy, kiedy zostaje namoczone. Nie powinno również wchodzić w reakcję chemiczną z różnego rodzaju detergentami. Bardzo ważnym czynnikiem jest również chłonność, która w dużej mierze decyduje o aspekcie ekonomicznym. Im mniej części papieru zużyje się do wyczyszczenia powierzchni, tym oczywiście lepiej. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Czyściwa przemysłowe – z czego się je robi?

Podstawowym materiałem używanym do produkcji różnego rodzaju czyściw przemysłowych jest mix celulozowo-makulaturowy. Poza tym, że cechuje się doskonałą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki środowiskowe, to nie da się także pominąć wymiaru ekologicznego. To właśnie dzięki zastosowaniu przez najlepszych producentów takich jak Bardpol tej właśnie technologii, czyste sumienie mogą mieć wszyscy ci, który zależy na ochronie środowiska naturalnego. Czyściwa przemysłowe dostępne są w różnych grubościach. Mowa tu przede wszystkim o czyściwach 1 i 2-warstwowych.

Grubość zawsze powinna być dopasowana do konkretnych potrzeb i konkretnego zastosowania. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, najbardziej wyróżniający się producenci zapewniają także łatwy dostęp do czyściw wykonanych z włókien poliestrowych i polipropylenowych, które wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie sprawy związane z czystością i higieną mają absolutnie najwyższy priorytet.

Opracowanie artykułu:

Bardpol Dariusz Baran

ul. 11 Listopada 5, 28-305 Sobków świętokrzyskie
e-mail
www
telefon