Producenci maszyn i urządzeń oraz  zakłady przemysłowe nie mogłyby prawidłowo funkcjonować, gdyby nie nowoczesne systemy mocujące, oraz elementy manipulacyjne. Również my, klienci indywidualni, w codziennym życiu używamy śrub, nakrętek, podkładek czy magnesów. Elementy te produkują firmy zajmujące się branżą metalurgiczną. Zobacz, jakie elementy oraz systemy niezbędne są do produkcji maszyn przemysłowych.

Elementy manipulacyjne maszyn i urządzeń

Producenci maszyn i urządzeń w swojej pracy korzystają z wielu elementów produkowanych przez inne firmy, mających za zadanie mocowanie większych elementów maszyny ze sobą, umożliwienie ich ruchu względem siebie czy ustabilizowanie układów.

Do najczęściej stosowanych w przemyśle elementów manipulacyjnych oraz standardowych elementów maszyn zaliczyć możemy:

  • rękojeści i dźwignie nastawne, dźwignie mimośrodowe,
  • uchwyty i pokrętła,
  • uchwyty pałąkowe, uchwyty rurowe, uchwyty kasetowe,
  • koła ręczne, korby oraz wskaźniki położenia,
  • zamki obrotowe, a także krawędziowe profile ochronne,
  • zawiasy,
  • stopki wychylne
  • złączki i łączniki i złącza profilowe.

Ponadto, w wielu dziedzinach swoje zastosowanie odnajdują także prowadnice teleskopowe, elementy podporowe, ustalające i pozycjonujące, a także wszelkiego typu zapięcia, zatrzaski i elementy mocujące. Produkcją takich elementów zajmują się wyspecjalizowane firmy metalurgiczne, wytwarzające elementy oraz całe systemy dla producentów maszyn i urządzeń. 

Systemy mocujące

Firmy zajmujące się produkcją maszyn korzystają także z różnorodnych systemów mocujących. Systemy te podzielić można na kilka kategorii, a należą do nich modułowe systemy mocowania, systemy mocowania z punktem zerowym, imadłowe systemy mocowania oraz klasyczne systemy mocujące. Szeroki wybór produktów gwarantuje producentom maszyn i urządzeń możliwość odnalezienia najdogodniejszego rozwiązania, które sprawdzi się w przypadku konkretnego urządzenia.

Jeśli planujesz zmianą systemów mocujących na inne, warto zapytać o radę specjalistów, takich jak firma Kipp Polska sp. z o.o., specjaliści w dziedzinie elementów maszyn oraz systemów mocujących.

Technika transportu wewnętrznego

W zakładach produkcyjnych posiadających linie produkcyjne, a także w takich dziedzinach gospodarki jak technika transportowa, logistyka, przemysł maszynowy, budowa szaf sterowniczych, czy instalacje przenośnikowe stosuje się różnego typu systemy mocujące i przytrzymujące, takie jak śruby z uchem.

Kulowe elementy transportowe stosowane są do transportu przedmiotów obrabianych, a także podnoszenia przedmiotów ruchomych. Od ich jakości wielokrotnie zależy szybkość procesów, dlatego warto wybrać produkty tworzone przez profesjonalistów.