Specyfika działalności skupów złomu polega na nabywaniu, przetwarzaniu oraz sprzedaży odpadów. Przede wszystkim chodzi o ograniczenie wydobycia metali i produkcję ich stopów. Skupy działają więc w pełni ekologicznie. Istnieją różne typy skupów złomu, od tych, co skupują aluminium, poprzez stal, do tych, które zajmują się skupem miedzi i mosiądzu, ale są takie, które skupują złom każdego typu, tak jak skup PROFIT z Łodzi.

Na co zwrócić uwagę wybierając skup złomu?

Wybór skupu to nie lada wyzwanie. Jeśli naprawdę chcesz, by oddany przez ciebie złom był przetworzony we właściwi sposób, to należy wybrać miejsce, które działa według określonych standardów. Po pierwsze, skup złomu musi działać legalnie, czyli posiadać od gminy decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizacje przedsięwzięcia. Konieczne jest też zezwolenie od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz od miejscowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Ważne, by firma była zarejestrowana w CEIDG. Możesz też sprawdzić opinie o skupie wśród znajomych, którzy korzystali z takich usług, albo na forach internetowych. Profesjonalnie działający skup złomu będzie wyposażony w specjalistyczny i nowoczesny sprzęt do zgniatania, prasowania i segregacji i utylizacji odpadów czy sprzęt do kasacji aut. Dodatkowo, dbając o klientów, powinien służyć transportem, posiadając odpowiednie samochody do przewożenia przedmiotów o dużych gabarytach, jeśli klient nie może dowieźć ich sam.

Czym zajmują się skupy złomu?

Dobry skup złomu oferuje szeroki zakres usług. Powinien umożliwiać klientom oddanie wszelkiego rodzaju metali: aluminium, miedzi, mosiądzu, cynku, wolframu czy ołowiu.  Jeżeli posiadasz auto, które nie nadaje się do użytku, to lepiej zawieść je na złom lub wezwać pracownika złomowiska, by podjechał z lawetą i zabrał je, po uprzedniej wycenie. Otrzymasz niezbędne dokumenty do wyrejestrowania pojazdu. Oprócz tego, że w skupach złomu możesz sprzedać surowce wtórne i metale, możesz również skorzystać z oferty kupna przeróżnych detali. Na pewno miłośnik motoryzacji, który lubi składać stare pojazdy, znajdzie tu potrzebne części. Jeśli lubisz remontować auta, motocykle czy nawet rowery, możesz nabyć je w skupie za niewielkie pieniądze. Jeśli posiadasz złom o sporych gabarytach lub jest go tak dużo, że nie masz jak go dostarczyć do skupu, wystarczy telefon i pracownik podjedzie odpowiednim samochodem i odbierze złom od ciebie. Tak też jest w skupie złomu PROFIT. Oferuje on skup złomu i metali kolorowych, przede wszystkim aluminium, ołowiu i miedzi. Zajmuje się także demontażem i skupowaniem konstrukcji stalowych, skupem stalowych elementów i demontażem hal, suwnic, maszyn czy linii produkcyjnych.