Postęp technologiczny sprawił, że połączenia występujące z użyciem kabli, mogły zostać zastąpione nową technologią bezprzewodową. Jednak w niektórych dziedzinach, kable są nie tylko wykorzystywane, ale wymagają zaprojektowania, a produkcja jest złożona.  Produkcja wiązek kablowych jest najważniejszym obszarem produktowym obszaru biznesowego

Technologia a kable.

Postęp technologiczny sprawił, że połączenia występujące z użyciem kabli, mogły zostać zastąpione nową technologią bezprzewodową. Podobnie jak to ma miejsce z myszą komputerową, która przy pomocy technologii bluetooth, łączy się z komputerem bez pomocy kabla. Podobnie wygląda sytuacja z klawiaturą: monitora, projektora, routera czy drukarki. Kable między komputerem a wspomnianymi urządzeniami, są przeszłością. Jest to jednak możliwe, ale tylko jeśli chodzi o przesył informacji, bo kable od zasilania urządzenia i tak muszą się gdzieś się pojawić. Kable mogą jednak zostać zamaskowane, żeby biuro sprawiało wrażenie, bezprzewodowego, dzięki czemu nabierze lekkości i zwiększy się jego poziom estetyki, a to z kolei bezpośrednio przełoży się na jego nowoczesność i odbiór. Jednak kable mają dużo szersze zastosowanie niż podłączone do sprzętu komputerowego.

Zalety wiązek kablowych?

Produkcja wiązek kablowych jest najważniejszym obszarem produktowym obszaru biznesowego. Firmy oferują szeroką gamę produktów wiązek kablowych do prawie każdego zastosowania, tj. Wiązki kablowe na zamówienie z wymaganą liczbą kabli, końcówek, złączy i obudów. Cała jakość przetestowana i gotowa do instalacji. Kable muszą być odpowiednio zaprojektowane i wyprodukowane. Wymaga to skomplikowanych modułów elektromechanicznych, takich jak moduły maszynistów do pociągów, w przemyśle morskim oraz dla firm z branży maszyn budowlanych i konstrukcyjnych. AQ Wiring ma ponad 40-letnie doświadczenie w produkcji wiązek kablowych - doświadczenie, które nauczyło nas dwóch ważnych rzeczy: oferuje produkty o najwyższej jakości technicznej oraz doskonali  i rozwija nowe racjonalne metody całego procesu produkcyjnego. Obsługuje nowoczesne narzędzie projektowe VeSys, za pomocą którego możemy importować do naszego systemu większość dostępnych na rynku systemów CAD oraz w efektywny sposób projektować i optymalizować koszty procesu produkcyjnego. Ścisła współpraca z kierownictwem technicznym naszych klientów na etapie projektowania okazała się najskuteczniejszym sposobem obniżenia całkowitego kosztu produktu.

Wiązki przewodów sygnałowych i zasilających.

AQ Wiring Systems zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie transmisji sygnałów i zasilania, które zostały zaprojektowane z myślą o łatwej integracji z istniejącymi produktami klientów. Projektowanie i produkcja skomplikowanych modułów elektromechanicznych m.in. pulpitów maszynistów i szaf elektrycznych do pociągów oraz modułów elektrycznych dla budownictwa i budownictwa, jest skomplikowane. Potrzebny jest do tego najwyższej klasy nowoczesnym systemem CAE VeSys, który zapewnia doskonałe możliwości komunikacji oraz precyzyjne projektowanie i konfigurację naszych wiązek kablowych i modułów elektromechanicznych. Firma musi posiadać kompetencje w zakresie dostarczania specjalnie dostosowanych wiązek przewodów i modułów elektromechanicznych do procesów produkcyjnych naszych klientów i możemy doradzić w zakresie optymalnych rozwiązań komponentów.