Wszystkie urządzenia, w których wykorzystywane są systemy hydrauliki siłowej lub pneumatycznej, wymagają odpowiednio dopasowanych uszczelnień. Uszczelnienia techniczne wykorzystywane są w wielu branżach takich jak motoryzacja, hutnictwo, czy przemysł farmaceutyczny. Odpowiednio wykonane uszczelnienia pozwalają na długie i bezawaryjne użytkowanie hydrauliki siłowej i pneumatycznej. Sprawdź, jak produkowane są uszczelnienia techniczne.

Obróbka skrawaniem – Seal-Jet®

Uszczelki do hydrauliki siłowej i pneumatycznej mogą być wykonywane przy pomocy obróbki skrawaniem. Jest to metoda pozwalająca na szybką i precyzyjną produkcję każdego rodzaju uszczelek o średnicy od 5 mm do 400 mm. Seal-Jet® jest nowoczesną techniką wykonywania uszczelek poprzez obróbkę skrawaniem, na maszynach CNC. Produkowane w ten sposób uszczelki są precyzyjnie wykonane i posiadają znakomite parametry techniczne. Dodatkową zaletą produkcji uszczelnień technicznych metodą Seal-Jet® , jest możliwość wykonania zamienników różnych typów uszczelnień i pełna wymienność jednostek w układzie metrycznym lub calowym.

Produkcja uszczelnień przy pomocy techniki Seal-Jet® nie wymaga odpowiednio przygotowanych matryc, co znacząco obniża koszt produkcji. Dzięki czemu nie tylko obniża się koszt produkcji, ale również znacząco skraca czas wykonania uszczelnień. Możliwe jest wykonanie dużych partii, jak i pojedynczych uszczelnień, dzięki czemu nie jest konieczne utrzymywanie stanów magazynowych.

Water-Jet®, czyli cięcie strumieniem wody

Przy produkcji wysokiej klasy uszczelnień stosuje się nowoczesną metodę produkcji Water-Jet®. Polega ona na wykrawaniu płaskich detali z materiałów o różnej grubości i trwałości przy pomocy strumienia wody niewiele grubszego niż ludzki włos. Strumień wody jest sprężony do 4 000 barów. Dzięki temu proces projektowania i produkcji nawet najbardziej skomplikowanych uszczelnień trwa bardzo krótko. Przy produkcji nie są potrzebne formy, odlewy ani wykrojniki, co znacząco obniża koszt produkcji uszczelnień technicznych. Zastosowanie nowoczesnego oprogramowania przy produkcji pozwala cały proces projektowania wykonać w środowisku CAD. Cięcie strumieniem wody pozwala na cięcie materiałów o bardzo dużej trwałości (np. tytan), bez zmian w strukturze molekularnej materiału.

Kto zajmuje się produkcją uszczelnień technicznych?

Szukając firmy, która zajmuje się produkcją uszczelnień do hydrauliki siłowej lub pneumatycznej, warto zainteresować się ofertami takich przedsiębiorstw jak GG Trading® . Tego rodzaju firmy posiadają odpowiednie zaplecze techniczne, które pozwala na wykonywanie uszczelnień technicznych o różnych parametrach w krótkim czasie. Zastosowanie takich metod produkcji jak Seal-Jet® i Water-Jet® znacząco obniża koszty związane z produkcją i tym samym cenę końcowego produktu. Korzystając z usług doświadczonej firmy, która posiada dobrą renomę na rynku, mamy gwarancję, że wszystkie zamówione uszczelnienia zostaną wykonane zgodnie z projektem.