Jakie usługi wulkanizacyjne można odnaleźć w ofercie serwisu Kuliszewski?

2020-02-06

Sprawne ogumienie w pojazdach osobowych, ciężarowych i maszynach rolniczych to gwarancja bezpiecznej jazdy. Należy regularnie kontrolować stan techniczny opon. Profesjonalne usługi w tym zakresie, jak również naprawy, wymiany oraz sprzedaży gwarantuje serwis ogumienia i wulkanizacji Kuliszewski, znajdujący się w Prudniku. Firma zajmuje się także precyzyjnym usuwaniem uszkodzeń z gumowych taśm stosowanych w prasach i taśmociągach rolniczych.

Naprawa opon wielkogabarytowych

Stanowi jedną ze specjalizacji firmy Kuliszewski z miejscowości Prudnik. Nowoczesne zaplecze technologiczne umożliwia fachowcom bezpieczną i sprawną wymianę lub usunięcie uszkodzeń powstałych na skutek eksploatacji. Dotyczy to nie tylko ogumienia stosowanego w ciągnikach, ale również ładowarkach, dźwigach, koparkach lub samochodach ciężarowych. W związku z tym, że znajdują zastosowane w specjalistycznych maszynach i są narażone niejednokrotnie na trudne warunki pracy, guma, z których są wykonane opony, cechuje się dużą twardością oraz grubością. Stąd też potrzebne jest doświadczenie i wiedza w zakresie usuwania powstałych pęknięć, jak również procesu bieżnikowania. Ciągły rozwój serwisu ogumienia Kuliszewski pozwala na precyzyjne wykonanie tego typu usług, a także długotrwały efekt wykonanych zleceń.

Naprawa taśm przenośnikowych i pras

Obydwie maszyny znajdują swoje szerokie zastosowanie przede wszystkim w rolnictwie, ułatwiając tym samym tak podstawowe czynności, jak: magazynowanie zboża lub zbieranie siana, słomy i ich wiązanie. W obydwu znajdują się gumowe taśmy, które pod wpływem intensywnej eksploatacji z biegiem czasu ulegają zużyciu, w związku z czym są bardziej podatne na uszkodzenia. Ich pęknięcie lub przerwanie wcale nie musi oznaczać kupna nowego sprzętu. Dzięki serwisowi Kuliszewski naprawa gumowych taśm nie stanowi problemu. W tym celu fachowcy stosują zabiegi wulkanizacyjne, czyli klejenie na zimno lub na gorąco ze specjalnie przygotowywanych mieszanek klejów kauczukowych bądź samowulkanizacyjnych. Dobre zaznajomienie pracowników z tematem pozwala na wykonanie napraw cechujących się wysoką jakością.

Sprzedaż i bieżnikowanie opon

Każde ogumienie z czasem wymaga całkowitej wymiany. Ma to także znaczenie w przypadku zmiany sezonu – opony letnie i zimowe. Dotyczy to zarówno samochodów osobowych, ciężarowych, jak i maszyn rolniczych oraz budowlanych. W serwisie Kuliszewski można liczyć na fachowe doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego ogumienia oraz profesjonalny montaż. Wcześniej bieżnik opony jest poddawany odpowiedniej diagnozie pod względem stanu technicznego. Niektóre z nich można poddać zabiegowi bieżnikowania – regeneracji, który polega na nałożeniu nowej warstwy bieżnika w miejsce już zużytego. Jest to proces wulkanizacyjny przeprowadzany podobnie jak naprawa na dwa sposoby: zimno bądź gorąco. Po aplikacji nowej masy gumowej serwis przeprowadza komputerową kontrolę jakości.

Opracowanie artykułu: