Kontenery od lat wykorzystywane są w charakterze pojemników na odpady ponadgabarytowe. Dzięki nim w łatwy sposób można gromadzić i transportować np. gruz powstały w wyniku remontu. Z tego też względu coraz więcej osób planujących gruntowną metamorfozę domu lub mieszkania, decyduje się na ich wynajęcie. Dlaczego jest to najlepsze z rozwiązań?

I na gruz, i na śmieci

Metalowe pojemniki o pokaźnych rozmiarach są w stanie pomieścić odpadki różnego typu. Kontenery są niezastąpione podczas remontu, kiedy to do wyrzucenia mamy nie tylko tony gruzu, ale też stare meble, uszkodzoną armaturę łazienkową, czy inne przedmioty, których pragniemy się pozbyć. Dzięki materiałowi, z którego je wykonano, kontenery na śmieci cechują się nieprzeciętną wytrzymałością. Nie straszne im żadne uszkodzenia mechaniczne takie jak wgniecenia czy zarysowania. Kontenery na odpady posiadają też charakterystyczną konstrukcję. Jak informuje przedstawiciel z firmy Jurant, która zajmuje się pracami porządkowymi i wynajmem kontenerów- pojemniki te wyposażone są w pochyłe boki lub otwierane grodzie, przez co łatwo transportować je przystosowanymi do tego celu pojazdami lub przy użyciu dźwigu. Ma to duże znaczenie zwłaszcza na placach budowy, gdzie zazwyczaj w jednoczesnym użyciu jest od kilku do kilkunastu kontenerów. Sprawne ich opróżnianie i szybka utylizacja odpadów, pozwala na prowadzenie prac budowlanych bez zbędnej zwłoki. Wynajem kontenerów to dobre rozwiązanie nie tylko dla firm, ale też osób prywatnych. Pojemniki te dostępne są w wielu rozmiarach, w związku z tym łatwo dostosować ich wielkość do swoich potrzeb. Kontenery sprawdzą się podczas prac porządkowych w garażu, piwnicy, czy do bezpiecznego transportu określonego ładunku. Wystarczy tylko odpowiednio je do tego przystosować.

Zalety wynajmu kontenerów

Decydując się na wynajęcie jednego, dużego pojemnika na odpady przyczyniamy się do redukcji kosztów, związanych transportem i utylizacją zgromadzonych zanieczyszczeń. Zaletą jest również duża dostępność kontenerów. Firmy zajmujące się ich wynajmem są w stanie podstawić pojemnik pod wskazany adres w zasadzie od ręki. Specjaliści doradzą również, jaki kontener sprawdzi się najlepiej oraz jaka powinna być jego pojemność. Po zapełnieniu pojemnika, pracownicy zajmą się również jego opróżnieniem. Warto wspomnieć, że usługa tego typu wiąże się ze stosunkowo niedużym kosztem. Jest to natomiast rozwiązanie bardzo wygodne i pozwalające zaoszczędzić mnóstwo czasu.