Narzędzia i sprzęt niezbędny na budowie i podczas remontu

Materiał partnera
2020-03-04

Plac budowy jest miejscem, które wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi i sprzętów. Często jest tak, iż dostęp do prądu jest tam ograniczony, dlatego warto dobrze zastanowić się nad doborem akcesoriów niezbędnych do pracy. To samo jeśli chodzi o generalny remont domu czy mieszkania. Dla zwiększenia funkcjonalności dobrze jest zaopatrzyć się w kilka rodzajów elektronarzędzi oraz sprzętów budowlanych, jednak planując duży remont bądź budowę lepiej skorzystać z oferty firm, jak, które poza sprzedażą, proponują też wypożyczenie większych sprzętów elektrycznych, niezbędnych do wykonania wielu czynności.

Elektronarzędzia – do czego się przydadzą?

Elektronarzędzia są przydatne przy ocieplaniu domu, wznoszeniu ścian, budowie dachu, pracach instalacyjnych i wykończeniowych, czy drobnych naprawach. Dobrze posługiwać się nimi w trakcie urządzania wnętrz czy przy pracach ogrodowych. W sytuacjach, kiedy sprzęt taki jest potrzebny na krótki czas, lepiej go wypożyczyć. Kons-Met to firma, która użyczy ci potrzebny sprzęt oraz narzędzia, niezbędne do wykonania wielu czynności. Gilotyny, pompy, otwornice, sprzęt spawalniczy oraz rusztowania są do twojej dyspozycji. Przedsiębiorstwo zajmuje się również sprzedażą elektronarzędzi, artykułów budowlanych i metalowych czy materiałów ochronnych.

Rodzaje elektronarzędzi i sprzętu budowlanego

Na placach budów czy podczas generalnego remontu dostęp do prądu jest często ograniczony. Wówczas warto zaopatrzyć się przede wszystkim w agregat prądotwórczy. Jest niezbędny wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do stałego źródła prądu, ale  też w sytuacjach, gdy nastąpi niespodziewana przerwa w dostawie energii elektrycznej. Gwarantuje bezawaryjność i świetnie sprawdza się w trudnych warunkach, nawet podczas opadów atmosferycznych. Stacjonarne agregaty prądotwórcze stosuje się do zasilenia urządzeń wrażliwych na skoki napięcia.

Do bezprzewodowego użytku służą wszelkie urządzenia akumulatorowe. W większości są wykorzystywane do prac wykończeniowych wewnątrz budynków. Niezaprzeczalnie bezprzewodowość jest ich główną zaletą. Kluczowe jest, by przez użyciem dobrze je naładować, by podczas pracy się nie rozładowały. Do narzędzi akumulatorowych zalicza się m.in. pilarki, wiertarki czy klucze udarowe.  

Do sprzętu budowlanego, który na pewno przyda się podczas budowy domu, czy chociażby wylewki posadzki, zaliczają się betoniarki. Służą do mieszania cementu, wody, piasku oraz żwiru, w celu stworzenia jednolitej masy betonowej. Wyróżnia się betoniarki bębnowe, kielichowe, stacjonarne oraz przenośne.

Kiedy planujesz wyburzyć ścianę, skuć większą powierzchnię lub wywiercić dziurę w twardym podłożu, wypożycz młot udarowo-obrotowy. Działa jak wiertarka udarowa, ale ma większą moc. Świetnie nadają się do wszelkich prac instalacyjnych.

Opracowanie artykułu:

Kons-Met Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

ul. Rawska 62, 96-100 Skierniewice łódzkie
e-mail
www
telefon