Produkcja, sprzedaż i zastosowanie czyściwa przemysłowego

Materiał partnera
2019-08-08

Za czyściwo przemysłowe, uznaje się recyklingowane materiały tekstylne, które powstają przede wszystkim z używanej odzieży, czy z odpadów materiałowych zakładów włókienniczych. To one są w następnych etapach poddawane profesjonalnej obróbce i w masowych ilościach sprzedawane m.in. do ośrodków przemysłowych. Ich skuteczność w usuwaniu olejów, smar, czy innych zabrudzeń w kontakcie z odpowiednimi środkami chemicznymi, jest zaś znacznie większe niż zwykłych ścierek, czy też surowca drzewnego – papieru.

Produkcja czyściwa

Czyściwo przemysłowe jest dzisiaj produkowane w zaawansowanym procesie recyklingowym. Najczęściej bowiem powstaje ono z używanej odzieży, która pozbawiana jest guzików, zamków i innych twardszych elementów. Po dokładnym oczyszczeniu i wysterylizowaniu surowca, jest on dokładnie cięty oraz pakowany. Ważne przy tym jest jednak spełnianie restrykcyjnych norm Unii Europejskiej, dotyczącej przetwarzania odzieży i produkcji czyściw. Warto bowiem wiedzieć, że powstające materiały do dalszego, wtórnego zastosowania, są skrupulatnie segregowane, a najlepsi producenci prowadzą profesjonalny skup odzieży. Dane partie gotowych produktów, przechodzą również testy jakościowe. Czyściwo przemysłowe powinno bowiem uzyskać ważny atest PZH.

Sprzedaż czyściwa

Czyściwa dzisiaj są sprzedawane warsztatom mechanicznym, ośrodkom przemysłowym z różnych branż – również spożywczej – czy firmom BHP. Wielokrotnie zamówienia na nie składają również służby porządkowe, czy nawet wojsko. Istotne przy tym jest to, że najczęściej klienci biznesowi oraz publiczni, decydują się na zakup dużych partii materiałów, które stale uzupełniane są u jednego sprawdzonego dostawcy. Wysoką renomą w branży wyróżnia się zatem między innymi firma P.P.H.U. REMAX, która gwarantuje przede wszystkim czyściwo bawełniane wysokiej klasy, pozbawione materiałów syntetycznych. Pakowane jest ono w paczki po 10 kilogramów i często odsprzedawane jest do dalszych, mniejszych dystrybutorów – hurtowni BHP.

Zastosowanie czyściw przemysłowych

Jak już wspomniano czyściwa przemysłowe, stosowane są przez podmioty z różnych branż, stając się tańszą i bardziej wydajną alternatywą dla produkowanych specjalistycznych ścierek, czy wyrobów celulozowych. Warto bowiem wiedzieć, że czyściwa idealnie absorbują ciecze, również te bardziej agresywne i gęste, a także różnego rodzaju ciężkie zabrudzenia. Można je zatem stosować do wycierania np. narzędzi w warsztacie samochodowym, czy maszyn w parku technologicznym. Czasem są również wykorzystywane do utrzymywania czystości podłóg i innych powierzchni płaskich, spełniając nawet restrykcyjne normy sanitarne branży spożywczej – GHP i HACCP.

Opracowanie artykułu:

Remax. PPHU

ul. Smugowa 114, 27-200 Starachowice świętokrzyskie
e-mail
www
telefon