Sprzedaż węgla w przystępnej cenie?

Materiał partnera
2020-02-12

Niezależnie od naszych potrzeb, kupując węgiel, powinniśmy zwrócić uwagą na dwa podstawowe czynniki. Pierwszym z nich jest jakość surowca energetycznego. Drugi to cena, która powinna być jak najbardziej akceptowalna dla naszego domowego budżetu. Kierując się tymi czynnikami, można wstępnie określić, który skład opału wybrać. Czym powinien charakteryzować się kupowany produkt i w jaki sposób dobrać go do możliwości naszego pieca? Dowiesz się z poniższego artykułu. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Węgiel na sprzedaż – wydajność energetyczna ma znaczenie

Specjaliści z branży systemów grzewczych podkreślają, że przy wyborze danego paliwa grzewczego (w tym przypadku węgla) bardzo ważna jest jego wydajność energetyczna. Wybór węgla niskiej jakości sprawi, że konieczny stanie się zakup większej jego ilości. Dlatego też dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy widzimy ogłoszenie danej firmy, np. „SPRZEDAŻ WĘGLA- TANIO- TEL.”, jest sprawdzenie jakości oferowanego przez dany punkt towaru. Kiedy już jesteśmy na miejscu, zerknijmy, w jakich warunkach składowany jest węgiel, czy przypadkiem nie jest przechowywany pod przysłowiową chmurką. Warto też zwrócić uwagę, w jaki sposób ładowarka pobiera ekogroszek. Często zdarza się bowiem, że maszyna miażdży węgiel, a co za tym idzie, otrzymujemy w naszym zamówieniu duże ilości miału. Dobrą praktyką jest również prowadzenie statystyk dotyczących tego, na ile czasu wystarczył nam węgiel od konkretnego dostawcy.

Sprawdzony punkt z węglem

Ważnym czynnikiem w sprzedaży węgla jest sprawna dostawa do klienta. Przeważanie można zdecydować się na dwie formy. Węgiel może być zapakowany w paczki o odpowiedniej wadze lub dostarczony na posesję nabywcy luzem. Ewentualnie zakupiony surowiec można odebrać osobiście. Podczas zamawiania (szczególnie gdy klient jest w podeszłym wieku lub posiada różnego rodzaju dysfunkcje ruchowe) warto zapytać, czy firma świadczy pomoc w rozładunku węgla lub innego rodzaju opału. Jak tłumaczą specjaliści z firmy Skład Opału Carbo-trans, węgiel, który trafia ostatecznie do nabywcy, powinien być w pierwszej kolejności dokładnie sortowany i przesiewany. Stosowanie odpowiednich praktyk i standardów w firmie zapewnia najwyższą jakość produktu i zadowolenie klientów. Pewność odnośnie do wagi zakupionego surowca daje klientowi używanie przez dostawcę legalizowanej wagi elektronicznej. Każda dostawa powinna być potwierdzona w formie listu przewozowego lub faktury VAT. Czasami w składzie opału oprócz węgla możemy się zaopatrzyć w takie surowce jak żwir, piasek, różnego rodzaju kruszywa czy ekogroszek.

Opracowanie artykułu:

Skład Opału Carbo-trans

82-400 Koślinka 24 pomorskie
e-mail
telefon