Hodowcy zwierząt dojnych takich jak krowy, owce czy kozy, w zależności od wielkości stada, decydują się na odpowiedni system udojowy. Ma on ułatwić pracę rolnikowi, pomóc w podniesieniu dochodów z produkcji mleka, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu zwierzętom. Stając naprzeciw wymaganiom klientów, firma oferująca systemy udojowe, jak Farm Serwis  z Bydgoszczy, udoskonala je, by sprostać wszystkim potrzebom i oczekiwaniom hodowców.

Rodzaje systemów udojowych

Na rynku istnieje wiele firm oferujących wyposażenie dla rolnictwa, w tym systemy udojowe. Jest wiele rodzajów, a wybór tego właściwego wiąże się z wieloma czynnikami, przede wszystkim z wielkością stada. Wyróżnić można dojarki bańkowe, które mogą być wykorzystywane na pastwiskach, dojarki rurociągowe, stosowane przy stadach od 10 do 50 zwierząt, czy dojarnie tandemowe, które spotkać można w małych oraz średnich gospodarstwach. Do obsługi dużych stad świetnie nadają się dojarnie typu „bok w bok” jak również „rybia ość”. Dojarnie te są bardzo efektywne dzięki czemu czas doju może zostać skrócony. Dzięki zachowaniu rytuału doju, zwierzęta są spokojne, co przekłada się na ilość oddawanego przez nie mleka, zwiększając zyski rolnika.

Firma Farm-Serwis zajmuje się sprzedażą i montażem systemów udojowych (udojnie dla krów oraz owiec i kóz). Do każdej inwestycji podchodzi w sposób rzetelny i kompetentny, od wyceny instalacji udojowej, po pomoc w projekcie obiektu na którym zostanie zamontowana  i montaż. Ponadto oferuje serwis hal udojowych oraz części eksploatacyjne dla systemów udojowych.

Technologia i nowoczesność

Idąc z duchem czasu i opierając się na rozwoju technologicznym, firmy zajmujące się produkcją systemów udojowych stawiają na nowoczesne rozwiązania, wprowadzając elektronikę oraz programy komputerowe, pozwalające na zarządzanie stadem, jednocześnie pamiętając przy tym, by zapewnić zwierzętom komfort i nie fundować im niepotrzebnego stresu. Podstawową funkcją każdej dojarni jest zapewnienie doju zwierząt. Jednak oprócz tego nowoczesne urządzenia są wzbogacone o wiele różnych funkcji. Tak więc systemy udojowe mogą posiadać wskaźnik pomiaru mleka, masaż wymion, wykrywanie komórek somatycznych czy zdejmowanie aparatu udojowego. Mogą też być wyposażone w bramki selekcyjne, stacje komputerowego żywienia oraz automatyczne wykrywanie rui. Farm-Serwis proponuje rolnikom stacje żywienia dla bydła. Posiada w ofercie automatyczne systemy do podgarniania paszy oraz zagarniacze do obornika.

Jak widać dojarnie można wyposażyć w różnoraki sposób. Niezależnie od wyboru rodzaju sprzętu najważniejsze jest, by ułatwiał on pracę rolnikowi i był bezpieczny dla zwierząt.