Szrot samochody - dlaczego warto kupować tu części zamienne?

Materiał partnera
2019-06-21

Każdy kierowca, który kiedyś zmuszony był do zakupu nowych części zamiennych do swojego samochodu, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, z jak ogromnymi wydatkami się do wiąże. Bardzo często mowa tu o kwotach, dzięki którym można by pojechać na tygodniowe wakacje za granicą i to z całą rodziną. Alternatywą dla części nowych są oczywiście komponenty używane. Dlaczego warto skorzystać z oferty profesjonalnych szrotów samochodowych?

Szroty samochodowe - praktycznie i ekonomicznie

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, iż na szrotach można z łatwością zakupić części zamienne, pochodzące nie tylko ze starych i wyeksploatowanych aut, ale także bardzo często z nowych samochodów powypadkowych. Czy to zaleta? Oczywiście, że tak. Pojazd w momencie wypadku bardzo rzadko ulega całkowitemu zniszczeniu. Jeżeli uderzenie następuje z przodu, to podzespoły znajdujące się na tyle takie lampy, klapa bagażnika, czy nawet zawieszenie, pozostają nietknięte. Dlatego właśnie pracownicy szrotów starannie je wymontowują, selekcjonują i przygotowują do sprzedaży.

Jaka jest największa zaleta skorzystania z oferty części używanych? Chodzi przede wszystkim o cenę, która jest kilkukrotnie lub nawet kilkunastokrotnie niższa niż w przypadku zakupu części nowych. Warto również wspomnieć o tym, iż najlepsze szroty prowadzą zarówno sprzedaż stacjonarną, jak i wysyłkową, co znacznie przyczynia się do zwiększenia komfortu zakupów. Zdecydowani zalicza się do nich firma Skaj Moto Złom, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie w zakresie łatwego dostępu do używanych części samochodowych. Co konkretnie można znaleźć w ofercie?

Szroty samochodowe - co oferują?

Najlepsze firmy słyną przede wszystkim z rozbudowanej oferty asortymentowej. Tak jest również i w tym przypadku. Części oferowane przez profesjonalne szroty zasadniczo można podzielić na dwie kategorie. Mowa tu o częściach samochodowych mechanicznych oraz elektronicznych. W pierwszej grupie wszyscy zainteresowani odnajdą m.in. elementy zawieszenia takie jak amortyzatory, wahacze, czy stabilizatory.

Nie można również nie wspomnieć o podzespołach jednostek napędowych oraz skrzyń biegów zarówno tych manualnych, jak i automatycznych. Jeżeli zaś chodzi o komponenty elektroniczne i elektryczne, kierowcy znajdą tutaj wiązki kabli, rozruszniki, czy elementy wyposażenia wnętrza takie jak ekrany, czy nawet całe deski rozdzielcze. Na wszystkie części samochodowe udzielana jest stosowna gwarancja rozruchowa. Takie podejście sprawia, że każdy nawet najbardziej wymagający klient, jest w stanie znaleźć coś dla siebie.