Urządzenia do mierzenia poziomu hałasu – jakie są ich rodzaje i dlaczego warto zainwestować w to rozwiązanie?

Materiał partnera
2019-09-03

W zależności od profilu produkcyjnego konkretnego przedsiębiorstwa pracownicy muszą zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, do których zdecydowanie należy wykonywanie obowiązków w warunkach specjalnych, czyli tych, odstających swoją specyfiką od standardowych. Wiele trudności może przysporzyć poziom hałasu, pochodzący z różnego rodzaju maszyn i urządzeń. Jak zatem poradzić sobie z tym problemem?

Urządzenia do mierzenia poziomu dźwięku

Zacząć należy od tego, że nadmierny hałas często jest problemem bagatelizowanym. I choć rzeczywiście jednorazowy kontakt z wysokim poziomem hałasu nie musi od razu negatywnie odbić się na naszym zdrowiu, to ktoś, kto ze względu na specyfikę swoich obowiązków musi w takich pomieszczeniach przebywać często lub bardzo często, z czasem zacznie odczuwać dość mało komfortowe objawy, rozpoczynających się problemów z narządem słuchu. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby każdy pracownik narażony na tego typu dyskomfort, został wyposażony w profesjonalne urządzenia, które pozwolą mu precyzyjnie określić, z jak dużym zagrożeniem ma do czynienia.

Mowa tu przede wszystkim o dozymetrach hałasu oraz o miernikach poziomu dźwięku. To właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu zarówno pracodawca, jak i pracownik mogą mieć pewność, iż wszelkie czynności mogą zostać wykonane w warunkach tak bezpiecznych, jak to tylko możliwe. Jakie jeszcze korzyści płyną z zastosowania tego typu urządzeń?

Dozymetry hałasu i mierniki dźwięku – co warto wiedzieć?

Urządzenia tego typu zaprojektowane i wykonane są z myślą o zapewnieniu pracownikowi jak największej wygody. Są to urządzenia, których gabaryty i waga w żadnym stopniu nie przeszkadzają w wykonywaniu obowiązków. Doskonałym przykładem są tutaj właśnie dozymetry, które po prostu przypina się do rękawa. Nie ma tu konieczności wykorzystywania kabli, a sama obsługa jest bardzo intuicyjna i zasadniczo ogranicza się do wykorzystania dwóch przycisków. Wszystkie niezbędne informacje wyświetlane są na korzystającym z technologii LCD ekranie, który umożliwia odczyt w de facto każdych warunkach.

Jeżeli zaś chodzi o mierniki dźwięku, to obecnie uważane są one przez specjalistów za najbardziej sprawdzone i najnowocześniejsze rozwiązanie. Urządzenia tego typu umożliwiają skuteczne zbieranie, rejestrowanie i analizowanie danych. Warto również podkreślić, iż nie jest to sprzęt dostępny w każdym sklepie. Aby stać się jego właścicielem, trzeba złożyć zapytanie ofertowe do firm specjalistycznych, do których zdecydowanie zalicza się Brüel& Kjaer Polska. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz umiejętności podejścia do każdego ze zleceń w sposób indywidualny, pracownicy firmy są w stanie zagwarantować nie tylko obsługę na najwyższym poziomie, ale również bardzo atrakcyjne warunki cenowe.

Opracowanie artykułu:

Brüel & Kjaer Polska Sp. z o.o.

ul. Goraszewska 12, 02-910 Warszawa Mokotów, mazowieckie
e-mail
www
telefon