Gruntowny remont czy przebudowa mieszkania generuje wiele odpadów, których nie możemy tak po prostu wrzucić do zwykłego pojemnika na śmieci. Odpady budowlane i rozbiórkowe muszą być magazynowane w odpowiedni sposób, by następnie móc przetransportować je na składowisko śmieci i zutylizować zgodnie z przepisami. Mało kto z nas dysponuje jednak wystarczająco dużym pojemnikiem, by składować w nim gruz, uszkodzone sanitaria czy stare kafelki. Na szczęście na rynku istnieje wiele firm, od których możemy wynająć kontener, który idealnie się do tego nadaje. Kiedy warto skorzystać z takiej usługi?

Kontener na gruz – kiedy się przyda?

Wynajem kontenera na gruz to dobre rozwiązanie, gdy w planach mamy remont mieszkania, modernizację domu czy np. rozbiórkę niewielkiego budynku gospodarczego. W pojemniku tego typu możemy magazynować nie tylko gruz, ale też potłuczone pustaki, skute płytki ceramiczne, ceramikę łazienkową i miałki tynk. Kontenery na gruz mają różną kubaturę, dzięki czemu z łatwością dostosujemy ich rozmiar do swoich potrzeb. Jak informuje specjalista z firmy Eko-Raff – pojemność zasobników, które są oferowane klientom, wynosi od 5 do aż 36 metrów sześciennych. Wiele przedsiębiorstw, które trudnią się wynajmem kontenerów na gruz, świadczy również usługi związane z wywozem odpadów. To dla klientów duża wygoda, gdyż nie muszą oni przejmować się kwestiami logistycznymi oraz bezpieczeństwem transportu wypełnionego pojemnika.

Z kontenera możemy skorzystać także wtedy, gdy chcemy uporządkować garaż, magazyn czy piwnicę. Przez lata gromadzimy w tych pomieszczeniach wiele sprzętów, które są częściowo uszkodzone lub utraciły swoją przydatność. Przechowujemy je w nadziei, że może skorzystamy z nich jeszcze w przyszłości, lecz gdy w garażu zaczyna brakować już miejsca, decydujemy się na wielkie porządki. Wynajem kontenera to dobry sposób, by od razu pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Możemy umieścić w nim stare meble, drzwi, okna, uszkodzony rower czy zardzewiałe narzędzia ogrodnicze. Wszystko to trafi na wysypisko za jednym zamachem, a my zyskamy wolną przestrzeń do ponownego zagospodarowania.

Zalety wynajmu kontenera na gruz

Na wynajęcie kontenera na gruz mogą sobie pozwolić zarówno osoby prywatne, jak i podmioty gospodarcze. Takie rozwiązanie zapewnia pełną wygodę oraz bezpieczeństwo składowania wielkogabarytowych odpadów. O komfort klientów dbają też firmy zajmujące się wywozem nieczystości. Ich pracownicy starają się, by kontener był zawsze w terminie podstawiony w wyznaczone miejsce. Po zapełnieniu się pojemnika bezzwłocznie zajmują się wywozem odpadów, co usprawnia przebieg kolejnych prac budowlanych. Kontener można wynająć na dowolny okres, przy czym usługa ta nie jest droga. Opłata za wypożyczenie pojemnika uzależniona jest od jego wielkości, długości wynajmu oraz cennika danej firmy.