Czy warto używać kotły na olej opałowy?

Materiał partnera
2019-08-08
olej opałowy

Ogrzewanie domu to jeden z największych wydatków, związanych z jego eksploatacją. Mimo tego, że zimy są coraz łagodniejsze, nadal przez wiele miesięcy panuje w Polsce chłód. Kotły na olej są rozwiązaniem bardziej przyjaznym dla środowiska niż piece na paliwa stałe. Wiele osób decyduje się na ich zastosowanie w domu jednorodzinnym. Dzieje się tak z powodu licznych korzyści, które za sobą niosą. Jakie są największe zalety kotłów na olej opałowy?

Olej opałowy – jaki wybrać?

Nim przejdzie się do wymieniania zalet, trzeba wspomnieć, że bardzo duże znaczenie ma jakość oleju, który jest wykorzystywany jako paliwo opałowe. To właśnie od niej zależy, czy rozwiązanie to będzie ekologiczne i ekonomiczne dla właściciela domu. Najlepsze oleje charakteryzują się przede wszystkim wysoką wartością energetyczną. Sprawia to, że przy użyciu małej ich ilości można ogrzać naprawdę spore powierzchnie. Skład oleju powinien być pozbawiony substancji takich jak na przykład związki zawierające siarkę, które stanowią obciążenie dla środowiska. Produkty spalania są bowiem wypuszczane do atmosfery, dlatego zawartość oleju opałowego powinna być jak najbardziej ekologiczna.

 

Wysokiej jakości oleje opałowe oferuje między innymi firma KDM Polska, której siedziba znajduje się w miejscowości Krępice i obsługuje klientów na terenie całego województwa dolnośląskiego oraz lubuskiego. Przedsiębiorstwo umożliwia nie tylko kontakt mailowy i telefoniczny, ale także składanie zamówienia online z indywidualnie dobraną datą dostawy.

Zalety kotłów olejowych

Wśród największych zalet kotłów na olej opałowy można wymienić przede wszystkim takie korzyści, jak:

  • Ekonomia – jak zostało już wcześniej wspomniane, dobre oleje opałowe są niezwykle wydajne i pozwalają zminimalizować koszty ogrzewania.
  • Ekologia – jest to rozwiązanie o wiele bardziej ekonomiczne niż paliwa stałe, takie jak drewno lub węgiel.
  • Wszechstronność – kotły olejowe mogą być montowane w niemal każdym domu. Szczególnie w miejscach, w których nie ma możliwości przyłączenia działki do sieci gazowej.
  • Bezpieczeństwo – prawidłowo wykonana instalacja nie stwarza ryzyka zatrucia niebezpiecznymi produktami spalania, takimi jak na przykład tlenek węgla.
  • Wygoda – jest to jedna z najbardziej cenionych zalet. Kotły olejowe są niemal bezobsługowe, dlatego ich wykorzystywanie nie wymaga dużego nakładu pracy.
  • Komfort - bezobsługowa praca urządzeń na olej opałowy to oszczędność czasu i pieniędzy, a możliwość automatycznej regulacji temperatury zapewnia komfort w każdym pomieszczeniu, bez względu na pogodę i porę roku

Posiadając piec na olej, należy jednak pamiętać o regularnym wykonywaniu przeglądów technicznych oraz zapewnianiu mu najlepszej jakości paliwa, które nie będzie skracało żywotności instalacji.

Opracowanie artykułu:

KDM Polska. sp. z o.o. sp.k.

ul. Wrocławska 44, 55-330 Krępice dolnośląskie
e-mail
www