Zarówno wagopakarki, jak i wagi do napełniania worków big-bag służą do odmierzania i pakowania materiałów sypkich. Jednak te dwa rodzaje wag różnią się od siebie specyfiką, parametrami oraz metodą działania. Co ważne, dostępne są one w ofercie firmy Automex System s.c., która od lat wiedzie prym wśród producentów wag automatycznych i przemysłowych. Sprawdź, czym charakteryzują się wagopakarki i wagi do napełniania worków big-bag oraz dlaczego warto poznać ofertę firmy AUTOMEX System.

Czym są i do czego służą wagopakarki?

Wagopakarki, zgodnie z nazwą, służą do odważania oraz pakowania materiałów sypkich. Specyfika maszyny pozwala na pakowanie surowców do worków otwartych. Więcej o działaniu profesjonalnych wagopakarek opowiada specjalista, który od lat pracuje w firmie AUTOMEX System s.c. produkującej wagi automatyczne i przemysłowe:

Produkowane przez nas wagopakarki wyposażone są w zasyp grawitacyjny oraz podajnik ślimakowy bądź taśmowy. Materiały sypkie ważone mogą być w pośrednim zbiorniku lub bezpośrednio w opakowaniu. Od czego to zależy? Przede wszystkim od specyfiki materiału oraz indywidualnych wymagań klienta. Jako pracownicy firmy AUTOMEX System s.c. zalecamy korzystanie z wagopakarek, które stanowią narzędzie umożliwiające oszczędność czasu i redukujące pracochłonność procesu. Ponadto porcja materiału sypkiego będzie szybko i dokładnie odważona, dzięki czemu nie dojdzie do jego marnowania. Po napełnieniu worków można zamknąć je za pomocą zszywarek lub zgrzewarek

Jak działają wagi do napełniania worków big-bag?

Działanie wag do napełniania worków big-bag również rozpoczyna się od precyzyjnego odważenia odpowiedniej ilości surowca sypkiego. Odbywa się to poprzez dwustopniowy układ zasypowy. Napełnione worki odbierane są wózkami widłowymi. Automatyzacja całego działania wag do napełniania worków big-bag zależy od zaawansowania technologii modelu.

Dlaczego warto poznać ofertę firmy AUTOMEX System s.c.?

Firma AUTOMEX System s.c. działa od 1995 roku i aktualnie jest wiodącym producentem wag automatycznych i przemysłowych. Oferta firmy jest niezwykle szeroka. W jej zakres wchodzą między innymi wagi porcjujące, specjalne, zbiornikowe, hakowe czy platformowe. Ponadto pracownicy firmy świadczą usługi, takie jak montaż kompletnych linii produkcyjnych czy maszyn rozlewniczych i wag. Oczywiście przez cały okres współpracy klienci firmy AUTOMEX System s.c. liczyć mogą na wsparcie i fachowe doradztwo.