Tymczasowe płyty drogowe, których używa się głównie na placach budowy, są idealnym rozwiązaniem, aby usprawnić dojazd na miejsce specjalnych samochodów i maszyn, a także pojazdów dostawczych z potrzebnymi materiałami. Bardzo dobrze sprawdzą się w deszczowe dni, a także tam, gdzie istnieje możliwość utknięcia w większej dziurze. Firma Falkon International oferuje maty dojazdowe, które odporne są na działanie słońca, wilgoci i mrozu.

Czym są tymczasowe płyty drogowe?

Tymczasowe płyty drogowe nie zagrażają środowisku, dlatego mogą być stosowane bez obaw, że substancje, z których są one wykonane, przedostaną się do wód gruntowych. Materiał, którym pokrywane jest podłoże podczas różnych prac w terenie, jest wysoko odporny na działanie czynników zewnętrznych takich jak słońce, mróz czy wilgoć.

Pracownik firmy Falkon International informuje:

Uniwersalność i mnogość zastosowań takich rozwiązań jest bardzo duża. Drogi wykonane ze specjalnych płyt są bardzo wytrzymałe, bowiem wyprodukowane są z zaawansowanych technologicznie materiałów, w tym mocnych polimerów.

Maty dojazdowe zmniejszają potencjalne ryzyko poślizgnięcia się czy upadku pracowników, co w konsekwencji może prowadzić do uszczerbku na zdrowiu lub utraty życia.

Gdzie wykorzystywane są tymczasowe płyty drogowe?

Płyty drogowe idealnie sprawdzają się na przykład na placach budowy nowych inwestycji, mostów, wiaduktów czy domów jednorodzinnych. Znajdują zastosowanie także tam, gdzie aktualnie przeprowadza się wydobywanie gazu ziemnego i potrzebna jest duża ilość maszyn i materiałów, które muszą być dostarczone przez pojazdy transportowe.

Często też można spotkać sezonowe zaaranżowane tymczasowego przejazdu, gdy zbiera się zboże na polach. Aby nie niszczyć gruntu, najlepiej jest zastosować płyty drogowe, które bezpiecznie poprowadzą każdy pojazd w miejsce docelowe. Specjaliści z Falkon International zaopatrują także inżynierię lądową, gdzie należy spełnić wysokie wymagania dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa w miejscu pracy ciężkiego sprzętu.