Jesteś przedsiębiorcą i prowadzisz zakład przemysłowy? Chcesz zadbać o środowisko naturalne? Zależy Ci na prowadzeniu odpowiedzialniej polityki w zakresie gospodarowania odpadami? Skorzystaj z oferty doświadczonej firmy Makmet, która specjalizuje się w skupowaniu, segregowaniu i recyklingu rozmaitych tworzyw, w tym makulatury, złomu oraz metali.

Dlaczego warto segregować makulaturę?

Papier jest jednym z najcenniejszych surowców. W dzisiejszych czasach ponowne przetwarzanie makulatury z wielu powodów stało się koniecznością. Nie tylko przyczynia się do ochrony środowiska, ale także wywiera korzystny wpływ na gospodarkę. Jest to bowiem jedyna dostępna możliwość pozyskiwania tworzywa w ilości, pozwalającej zaspokoić globalne potrzeby.

Jednocześnie przetwórstwo makulatury pozwala na zmniejszenie wycinki drzew oraz redukcję zużycia wody, energii oraz paliwa potrzebnego do wytworzenia papieru. Jest to także najlepszy sposób na ograniczenie ilości odpadów składowanych na wysypiskach śmieci.

Jak wygląda proces recyklingu papieru?

Doświadczona firma Makmet specjalizuje się w skupowaniu oraz recyklingu rozmaitych surowców. W pierwszej kolejności makulatura zostaje wymieszana z gorącą wodą i rozwłókniona. Początkowa faza obróbki zakłada także oczyszczenie oraz odbarwienie tworzywa. Następnie masa zostaje umieszczona w sortownikach i poddana procesowi frakcjonowania, czyli podzielenia ze względu na długość włókna celulozowego. Do kolejnych etapów należą: bielenie, prasowanie oraz wytworzenie gotowego produktu do ponownego użycia.