Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że hurtownie paliw oferują olej napędowy w dwóch postaciach. Pierwsza z nich wykorzystywana jest do zasilania samochodów z silnikiem diesla, a drugiej używa się do wytwarzania ciepła. Grzewczy olej napędowy znajduje zastosowanie w obiektach, które nie mają dostępu do gazociągów. Jakimi zaletami cechuje się ten produkt?

Charakterystyka grzewczego oleju napędowego

Grzewczy olej napędowy jest wysokokalorycznym paliwem pozyskiwanym z ropy naftowej. Aby mógł być używany do celów grzewczych, musi spełniać restrykcyjne normy jakościowe i te związane z bezpieczeństwem stosowania. Jak informuje pracownik z hurtowni paliw Kwiatkowski – grzewczy olej napędowy stanowi świetną alternatywę dla ekogroszku czy gazu. Na taki rodzaj opału coraz chętniej decydują się prywatni inwestorzy, którym zależy na ekonomicznym ogrzewaniu domu. Ponadto grzewczy olej napędowy służy też do zasilania kotłów przemysłowych. Największym uznaniem klientów cieszą się markowe paliwa. Wśród grzewczych olejów napędowych na wyróżnienie zasługuje EKOTERM produkowany przez PKN ORLEN. Dlaczego warto go kupić?

Zalety grzewczego oleju napędowego EKOTERM

Grzewczy olej napędowy EKOTERM to nowoczesne paliwo, które spełnia wymagania Polskiej Normy PN-C-96024 „Przetwory naftowe. Oleje opałowe”. Na tle konkurencji wyróżnia je wysoka wartość opałowa, która sięga minimum 42,6 MJ/kg. Podczas spalania olej opałowy EKOTERM wydziela niewielkie ilości spalin oraz siarki, co czyni go bardziej ekologicznym opałem niż chociażby węgiel kamienny czy drewno. Warto też zwrócić uwagę na wysoką temperaturę zapłonu, która gwarantuje domownikom bezpieczeństwo. PKN ORLEN dystrybuuje grzewczy olej napędowy EKOTERM za pomocą starannie wybranych i zweryfikowanych partnerów handlowych. Koncern zapewnia dostawę paliwa w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia. Co ważne, klient płaci za faktyczną ilość oleju, która została przelana do jego zbiornika. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie nowoczesne autocysterny wyposażone w licznik sumaryczny. Grzewczy olej napędowy EKOTERM to synonim najwyższej jakości i gwarancja komfortu cieplnego przez cały okres jesienno-zimowy.

Na terenie kraju działa 76 autoryzowanych dystrybutorów oleju grzewczego EKOTERM. Mieszkańcy województwa łódzkiego mogą skorzystać z usług doskonale zaopatrzonej hurtowni paliw Kwiatkowski. Siedziba firmy mieści się w Ozorkowie. Co ważne, przedsiębiorstwo oferuje całodobowy transport paliw. Zapraszamy!