Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów paliwa. Wybierając, należy wziąć pod uwagę jego właściwości i sposób wykorzystania. Na przykład ekogroszek jest najbardziej odpowiedni do opalania pieców w gospodarstwach rolnych i przemysłowych, natomiast koks jest stosowany jako dodatek w wielkich piecach. Ekogroszek ma wyższą przewodność cieplną niż koks i spala się lepiej w wysokich temperaturach. W Składzie Opału w Guzowie znajdziesz najodpowiedniejsze dla siebie.

Jaki rodzaj opału wybrać?

Zdecydowanie, jeśli chodzi o paliwa opałowe, to ekogroszek cieszy się bardzo dużą popularnością w naszym kraju. Wyróżnia się on niską zawartością szkodliwych produktów spalania oraz wysoką wartością opałową. Ponadto jego cena jest dość przystępna. Ten rodzaj węgla kształtem i wielkością przypomina groszek (stąd nazwa). Przy wyborze paliwa ważne jest, aby poznać różne rodzaje opału. Węgiel groszek, koks i węgiel orzech to trzy główne kategorie paliwa do ogrzewania. Ten ostatni jest nieco droższy od ekogroszku, ale ma również wysoką kaloryczność i jest łatwy w użyciu. Ma wysoką wartość kaloryczną. Spala się dobrze nawet w niskich temperaturach i prawie nie wytwarza popiołu. Węgiel orzech, w przeciwieństwie do niektórych innych rodzajów paliwa, powoduje niewielkie zanieczyszczenie środowiska.

Węgiel jest dobrym źródłem energii i może być wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu. Znajduje zastosowanie w ogrzewaniu wody, w tym w systemach ciepłej wody sanitarnej, oraz do ogrzewania pomieszczeń w budynkach wyposażonych w autonomiczne systemy grzewcze (kotły). Jest szeroko stosowany na całym świecie, zarówno w przemyśle, jak i w domach.

O jeszcze musisz wiedzieć zanim kupić paliwo opałowe?

Jak mówi specjalista ze Składu Opału w Guzowie:

Wybierając paliwo do kotła lub pieca, należy zwrócić uwagę na rodzaje paliw dostępnych na rynku. Istnieje wiele różnych opcji, które można stosować w kotłach i piecach. Ekogroszek, koks i węgiel orzech to najpopularniejsze rodzaje paliwa dostępne na rynku.

Jeśli nie wiesz, co najlepiej się u Ciebie sprawdzi, koniecznie dopytaj specjalistów.