Metal jest jednym z najtrwalszych materiałów. Mimo tego nawet i on w trakcie długoletniego użytkowania, a zwłaszcza pod wpływem czynników zewnętrznych może ulec zniszczeniu. Aby zapobiec powstawaniu korozji, warto zabezpieczyć metalową powierzchnię farbą antykorozyjną. Nie wiesz, gdzie ją kupić? Skorzystaj z oferty firmy Mi-Wa s.c. i wybierz produkt dostosowany do Twoich potrzeb.

Farby antykorozyjne i ich rodzaje

W każdym domu, ogrodzie, sklepie czy zakładzie pracy znajdują się powierzchnie metalowe, które systematycznie warto zabezpieczyć farbą antykorozyjną. Dzielą się one na:

  • farby alkidowe – preparaty rozpuszczalnikowe, stworzone na bazie żywic alkilowych. Dość tanie oraz odporne na czynniki zewnętrzne;

  • farby epoksydowe – zrobione z żywicy epoksydowe i utwardzacza. Odporne na środki chemiczne oraz wilgoć;

  • farby poliwinylowe – do stosowania na dachy i rynny;

  • farby poliuretanowe – do malowania stali, aluminium, miedzi czy mosiądzu;

  • farby chlorokauczukowe – na podłoża betonowe i tynki oraz do balustrad;

  • farby akrylowe – do stali i powierzchni żeliwnych.

Farby antykorozyjne nie tylko zabezpieczają przed powstawaniem rdzy, lecz eliminują potencjalne jej źródła.

Mi-Wa s.c. – farby, lakiery i impregnaty

Odporność na działanie wody i promieniowanie UV sprawia, że farbami antykorozyjnymi można pokrywać miejsca szczególnie nasłonecznione

– informuje pracownik hurtowni Mi-Wa s.c.

Firma zajmuje się sprzedażą materiałów lakierniczych do drewna i nie tylko. W ofercie znajdziesz m.in.: farby proszkowe, farby stolarskie, impregnaty, kleje czy farby dekoracyjne do ścian, elewacji i tynków. Oprócz tego posiada warsztat przystosowany do lakierowania, malowania czy bejcowania drewna, płyty MDF, forniru czy szkła. Siedziba zakładu mieści się w Szczecinie.

Farby antykorozyjne są dość łatwe w aplikacji. Możesz je nakładać przy pomocy pędzla lub proszkowo. Malowanie powierzchni metalowych nie wymaga szczególnych umiejętności. Z pewnością dasz sobie z tym radę.