Jednym z najczęściej wykorzystywanych opakowań są opakowania foliowe. Wśród nich dużą popularnością cieszy się filia pęcherzykowa. Posiada ona wiele właściwości, które doskonale nadają się do ochrony lub przewożenia różnych produktów, w szczególności delikatnych rzeczy. W dzisiejszych czasach folie pęcherzykową wykorzystuje się na najróżniejsze sposoby. Sprawdza się ona bardzo dobrze np. podczas przeprowadzek, a nawet jaki materiał termoizolacyjny.

Właściwości foli pęcherzykowej

Folia pęcherzykowa, nazywana inaczej folią bąbelkową używana jest przez wielu ludzi na całym świecie. Zawdzięcza to swoim właściwościom, które sprawiają, że folia ta jest wykorzystywana na najróżniejsze sposoby. Folia bąbelkowa cechuje się przede wszystkim lekkością i elastycznością. Do tego jest ona wytrzymała na różnego rodzaju uszkodzenia.

Folia pęcherzykowa zbudowana jest z folii, która po obu stronach posiada pęcherzyki powietrza. To właśnie dzięki tym pęcherzykom wypełnionych powietrzem materiał ten charakteryzuje się właściwościami amortyzacyjnymi oraz izolacyjnymi. Ze względu na cechy, folia bąbelkowa znalazła wiele zastosowań i trudno jest zastąpić ją czymś innym.

W hurtowniach opakowań, takich jak Bafra z Piły dostępne są folie pęcherzykowe w różnorodnej gamie kolorystycznej, jednakże najbardziej popularna jest folia bezbarwna. Produkt ten jest często wybierany jako opakowanie dla przedmiotów również ze względu na to, że nie przepuszcza wody, a także stanowi doskonałą ochronę przed wilgocią, kurzem, pyłami i zabrudzeniami.

Gdzie stosuje się folie pęcherzykową?

Folia pęcherzykowa ze względu na swoje właściwości doskonale przydaje się w rozmaitych czynnościach życia codziennego. Zazwyczaj wykorzystujemy ten materiał podczas pakowania przesyłek na czas transportu. Rolą folii bąbelkowej jest zapewnienie ochrony transportowanemu przedmiotowi. Dzięki miękkości i elastyczności folii, wszystkie wstrząsy i drgania są amortyzowane, co sprawia, że przesyłka nie ulegnie uszkodzeniu podczas transportu. Ponadto folia pęcherzykowa może służyć jako materiał wypełniający paczki.

Folia bąbelkowa stanowi także inny rodzaj zabezpieczenia. Mianowicie używa się jej jako ochrony drobnym i delikatnych przedmiotów wysyłanych w kopertach. Wówczas należy wypełnić kopertę folią pęcherzykową. Najczęściej w ten sposób transportowana jest biżuteria. Kolejnym zastosowaniem folii bąbelkowej są przeprowadzki. Zazwyczaj w ich trakcie staramy się wszystko wykonać szybko. To niekoniecznie dobrze wpływa na przenoszone przedmioty. W celu zmniejszenia liczby uszkodzeń transportowanych rzeczy należy owinąć je folią bąbelkową na czas przeprowadzki.

Mało kto by się spodziewał, że folia pęcherzykowa doskonale się sprawdza jako materiał termoizolacyjny. Niekiedy materiał ten wykorzystywany jest do cienkiej izolacji dachów i ścian. Dobre właściwości izolacyjne folii bąbelkowej biorą się stąd, że odbija ona energię, nie pochłaniając jej.

Folia pęcherzykowa ma wiele zastosowań i jak widać nie jest tylko materiałem działającym odstresowująco i relaksacyjnie.