Zdecydowana większość ludzi przywykła do myślenia, że świeża żywność na sklepowych półkach, po prostu jest. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, ile wysiłku trzeba włożyć we wszystkie procesy logistyczne, aby zapewnić nam taki stan rzeczy. Szczególnie wiele uwagi poświęca się sposobowi pakowania produktów. W tym przypadku od lat zdecydowanie najlepiej sprawdza się fola spożywcza PCV. Dlatego właśnie to rozwiązanie cieszy się tak wielką popularnością?

Dlaczego folia PCV?

Folia spożywcza PCV jest przede wszystkim rozwiązaniem symultanicznym, które łączy w sobie wiele bardzo pożądanych przez klientów cech. O czym konkretnie mowa? Głównie chodzi tutaj o jej właściwości fizyczne. Folia tego typu charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, w tym także na zrywanie. Folia PCV jest rozciągliwa oraz zachowuje tzw. pamięć kształtu, co znacznie ułatwia pakowanie żywności od strony czysto praktycznej. Niemniej jednak, za największą zaletę, uważa się właściwości oddychające folii. To dzięki nim dochodzi do prawidłowej wymiany gazowej.

Produkty przez dłuższy czas zachowują świeżość oraz nie dochodzi do efektu zapocenia się od strony wewnętrznej. Wyeliminowanie problemu wilgoci powoduje, iż różnego rodzaju gatunki pleśni nie mają korzystnych warunków do szybkiego rozwoju. Nie na da się również pominąć aspektu ekonomicznego. Folia spożywcza PCV jest obecnie rozwiązaniem, które jak żadne inne niesie ze sobą doskonały stosunek ceny do jakości. W jakich sytuacjach folia PCV sprawdzi się najlepiej?

Folia spożywcza PCV – gdzie się ją stosuje?

Dzięki swoim absolutnie unikalnym właściwościom folia spożywcza PCV cechuje się bardzo uniwersalnym zastosowaniem. Wyjątkowo często można spotkać ją przy pakowaniu różnego rodzaju wyrobów wędliniarskich, mięs, oraz ryb, zarówno w wersji świeżej, jak i wędzonej. Nie można nie wspomnieć także o tym, iż folię tego typu wykorzystuje się do pakowania wyrobów garmażeryjnych, warzyw, grzybów oraz pieczywa. Stosowana jest także jako opakowanie wyrobów cukierniczych. Aby mieć pewność, iż folia charakteryzowała się będzie najwyższą możliwą do uzyskania jakością, warto w tej kwestii zaufać najbardziej renomowanym producentom, do których zdecydowanie zalicza się firma Centropack.

Wszyscy zainteresowani zakupem folii mogą w tym przypadku liczyć nie tylko na niezwykle rozbudowaną ofertę produktów gotowych, ale także stworzyć opakowania na podstawie własnego projektu. Najwyższej jakości folia spożywcza PCV to przede wszystkim gwarancja świeżości opakowanych produktów, bez względu na ich rodzaj.