Gdzie można zastosować smar silikonowy?

Materiał partnera
2019-08-20
smarowanie

Smary silikonowe to produkty o szerokim spectrum zastosowania. Przydatne są amatorom, jak i profesjonalistom w wielu dziedzinach. Smary silikonowe posiadają unikalne właściwości, mimo że nie są nie są substancjami powstałymi w zaawansowanym procesie technologicznym. Na rynku znajdziemy wiele produktów tego typu, jednak nie wszystkie z nich cechują się wielozadaniowością i wysoką jakością. Czym cechuje się dobry smar silikonowy oraz gdzie można go znaleźć?

Czym jest smar silikonowy oraz jakie ma właściwości?

Smar silikonowy jest preparatem smarującym, którego główny składnik stanowią silikony. Tworzy on na wybranej powierzchni cienką i gładką warstwę, która nie twardnieje, dzięki czemu zachowuje pełną elastyczność. Smar silikonowy posiada także właściwości antystatyczne i hydrofobowe. Oznacza to, że nie tylko zapobiega osadzaniu się na smarowanej powierzchni kurzu i innych zanieczyszczeń, ale też chroni ją przed korozją i powoduje wypieranie wody. Smar silikonowy jest znacznie lepszy od tradycyjnie stosowanych smarów. Warstwa poślizgowa, którą tworzy jest czysta i pozbawiona lepkości. Wpływa to na komfort i czystość pracy. Ponadto stanowi ona dodatkową ochronę dla smarowanej powierzchni, co znacząco ułatwia konserwację danego sprzętu.

Zastosowanie smaru silikonowego

Smar silikonowy jest bardzo przydatnym produktem. Jak informuje specjalista z przedsiębiorstwa Techform, które zajmuje się sprzedażą silikonów – można go użyć w wielu sytuacjach zarówno w domu, jak i firmie. Smar silikonowy przyda się do konserwacji rowerowego łańcucha, zrewitalizuje uszczelki w drzwiach samochodu i zmniejszy ryzyko zamarznięcia zamka. W przemyśle zaś – pomaga w wyjmowaniu produktów z form, zmniejsza współczynnik tarcia zaplecza technologicznego oraz chroni je przed wilgocią. Smaru silikonowego nie powinno używać się na powierzchniach, które nagrzewają się do wysokich temperatur.

Jaki smar silikonowy wybrać?

Najbardziej popularne i polecane przez ekspertów są smary silikonowe w aerozolu. Są one wygodne w użyciu i łatwe w obsłudze. Co najważniejsze – z ich pomocą szybko i równomiernie naniesiemy preparat na wybraną powierzchnię, bez konieczności brudzenia rąk.

Olej silikonowy do użytku przemysłowego

Olej silikonowy to czysty olej metylosilikonowy, który znajduje powszechne zastosowanie w wielu branżach przemysłowych. Jest bardzo łatwy w użyciu i wystarczy zaledwie kilka kropel, by uzyskać pożądany efekt. Olej silikonowy może być wykorzystywany jako smar i środek konserwujący. Doskonale zmniejsza tarcie , nie nawarstwia się w formie i nie tworzy narostów. Jest idealnym produktem do formowania wtryskowego, rotacyjnego czy zgrzewania.

Opracowanie artykułu:

Techplast Sp. z o.o.

ul. Ciepłownicza 8, 35-959 Rzeszów podkarpackie
e-mail
www