Palety są niezbędne w transporcie, ponieważ pozwalają odpowiednio ułożyć towar do przewozu, ułatwiając załadunek i rozładunek. Dziś nim w sposób wygodny i bezpieczny dostarczany jest ładunek we wskazane miejsce, nawet ten o nietypowych gabarytach. Wykorzystywane są one w większości magazynów, do składowania produktów. Służą również jako materiały do produkcji mebli.

Czym są palety?

Palety służą do przenoszenia, składowania i bezpiecznego przewożenia ładunków. Towar magazynowany jest na drewnianych konstrukcjach, pakowany na samochód i przewożony do odbiorcy. Platformy ze względu na swoje uniwersalne właściwości wykorzystywane są obecnie na masową skalę w handlu i przemyśle, do przechowywania i transportowania surowców, półproduktów i wyrobów. Palety przemysłowe najwyższej jakości zamówimy w firmie Skup palet Mirosław Zakrzewski. Spełniają wszelkie europejskie normy. Możemy zakupić również używane produkty, dzięki czemu zaoszczędzimy na wydatkach. Jest to dobre rozwiązanie, gdy nie potrzebujemy nowych platform. Pozwoli to zminimalizować ryzyko uszkodzenia towaru.

Jak rozmieścić towar na palecie?

Bardzo ważne jest, dobrana została odpowiednia paleta oraz opakowania – worki lub kartony i prawidłowo rozłożyć towar. Nieprawidłowe rozmieszczenie ładunku jest ogromnym ryzykiem, ponieważ może doprowadzić do uszkodzenia zawartości na platformie. Bardzo ważna jest też waga, gdyż podczas przeciążenia płaszczyzna popęka w transporcie, a wówczas przechyli się i kierowca będzie miał ogromny problem z rozładunkiem. Kolejną sprawą jest rozmieszczenie załadowanych konstrukcji na samochodzie, żeby podczas hamowania czy przyspieszania, towar się nie przechylił. Dlatego należy zwrócić uwagę, by były równomiernie ułożone na całej naczepie. Istotne jest też odpowiednie zabezpieczenie nieregularnych paczek. Jeżeli mają być przewożone tuby, należy je zakończyć blatem drewnianym lub tekturowym, by dodatkowo zapiąć pasami. Opakowania zbiorcze powinny być wypełnione, bo w przeciwnym razie, dojdzie do osłabienia konstrukcji i zniszczenia towaru.