Hala stalowa czy murowana? Która będzie lepsza?

Materiał partnera
2019-11-14

Chcąc powiększyć zaplecze magazynowe, wielu właścicieli firm zadaje sobie pytanie, który rodzaj hali wybrać. Okazuje się bowiem, że rynek oferuje rozmaite możliwości, które pozwalają rozwinąć biznes w wielu kierunkach. Warto zatem przed podjęciem decyzji zapoznać się z obowiązującymi obecnie trendami. Odpowiednia analiza z pewnością pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Zanim inwestor dokona wyboru, powinien zastanowić się nad podstawowymi aspektami budowy poszczególnych rodzajów hal. Okazuje się bowiem, że mogą mieć znaczny wpływ na ostateczne decyzje. Nie wiedząc, jak dokonać stosownego porównania, można udać się do ekspertów budujących poszczególne budynki i ich poprosić o radę. Miejscem, gdzie proces produkcji hali zostanie dokładnie omówiony, jest firma Rolex Mariusz Lemanowicz. Pierwszym z aspektów, na jaki należy zwrócić uwagę, jest z pewnością czas budowy. Jeśli inwestorowi zależy na szybkim powstaniu pomieszczenia, najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj hala stalowa. Jak się okazuje, całą konstrukcję można postawić w miesiąc, ponieważ budowa polega na składaniu wcześniej przygotowanych elementów. W przeciwieństwie do wspomnianego produktu, halę murowaną buduje się przez kilka miesięcy. Jeśli zatem inwestorowi zależy na czasie, powinien wybrać równie wytrzymałą halę stalową. A jak się ma koszt budowy do czasu powstania? Okazuje się, że tutaj także hala postawiona z metalowych elementów wygrywa - tania konstrukcja i szybki czas budowy nie generują dodatkowych kosztów. Należy pamiętać jednak, aby zawsze do stworzenia takiego rozwiązania wybrać dobrego i sprawdzonego, a nie tylko najtańszego inwestora. Tylko wtedy można mieć pewność, że hala będzie wykonana z elementów najwyższej jakości. 

Trwałość i bezpieczeństwo

Kolejnymi aspektami, o których z pewnością nie można zapominać podczas dokonywania analizy, są trwałość i bezpieczeństwo. Jeśli hala produkcyjna ma być postawiona na terenie Polski, można z powodzeniem wybrać tę, która wykonana jest ze stali. Jeżeli natomiast inwestorowi zależy a naprawdę solidnym budynku, który będzie chronił produkcję przed kataklizmami, powinien zdecydować się na najtrwalszą opcję, czyli halę żelbetową. A jeśli chodzi o bezpieczeństwo, trzeba mieć na uwadze, że każda konstrukcja, jeśli została prawidłowo wykonana, jest bezpieczna. Do niebezpiecznych hal należą te, które zostały wykonane przez nierzetelnych wykonawców. Jeżeli jednak inwestor postawił na sprawdzoną i doświadczoną ekipę, może mieć pewność, że jego budynek będzie w pełni bezpieczny dla użytkowników i jego samego.

Opracowanie artykułu:

Rolex Mariusz Lemanowicz

ul. Saperska 13, 09-200 Sierpc mazowieckie
e-mail