Oprawy LED zrewolucjonizowały branżę oświetleniową, dlatego coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Cenione są zwłaszcza za długą żywotność i niski pobór energii. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze lamp lub kloszów? Na to i inne pytania odpowiedzą fachowcy z przedsiębiorstwa Amper.

Zalety oświetlenia LED

W przypadku tradycyjnych żarówek większość dostarczanej energii przekształca się w ciepło, natomiast niewielka jego część w światło. Niepodważalną zaletą lamp LED jest ich wydajność, ponieważ około 80% dostarczanej do żarówki energii przeobraża się w światło. Warto wspomnieć, że diody te nie nagrzewają się, dlatego są bezpiecznym wyborem, zwłaszcza dla gospodarstw domowych z małoletnimi mieszkańcami. Stosuje się je w podwieszanych sufitach, właśnie z powodu niewielkiego prawdopodobieństwa pożaru. Znacząca jest również różnica w kosztach eksploatacji – lampa LED zużywa mniej energii od tradycyjnej żarówki czy świetlówki. Jak mówi ekspert hurtowni Amper:

Oświetlenie LED doskonale sprawdzi się w garażu lub warsztacie, ponieważ jest pozbawione elementów żarowych i szklanych, dzięki czemu jest wytrzymałe na upadki lub wstrząsy.

Szeroki wybór opraw

Kwestią, która szczególnie różni lampy LED od tradycyjnych żarówek, jest możliwość skierowania strumienia światła w konkretny punkt. Rozproszone światło sprawia, że musimy zainstalować więcej lamp lub kinkietów, dzięki zastosowaniu diod, możemy tego uniknąć. Coraz większą popularnością cieszą się oprawy LED, które mają nie tylko zalety użytkowe, ale i estetyczne. Na rynku dostępne są oprawy podszafkowe, stosowane przede wszystkim w kuchni, schodowe, ułatwiające poruszanie się, oświetlenie meblowe, instalowane w garderobach i wiele innych. Pracownicy firmy Amper służą pomocą i doświadczeniem przy wyborze opraw na miarę na naszych potrzeb. W hurtowni z Żagania znajdziemy artykuły elektryczne tylko od sprawdzonych producentów.

Bogaty asortyment akcesoriów elektrycznych

Instalacja jakichkolwiek lamp czy plafonów jest niemożliwa bez odpowiednich narzędzi i artykułów elektrycznych, dlatego z pomocą przychodzi hurtownia Amper, która zapewnia szeroki wybór sprzętów i produktów potrzebnych do montażu źródeł światła i nie tylko. Przedsiębiorstwo oferuje bogaty i kompleksowy asortyment, dzięki czemu wszystkie potrzebne akcesoria elektryczne zakupimy w jednym miejscu. Hurtownia Amper posiada w swojej ofercie oprawy i rozdzielnie elektryczne, kable ziemne, elementy automatyki przemysłowej i wiele innych.