Dzięki nieustannie rozwijającej się technologii hydraulika siłowa może być szeroko stosowana w różnych branżach zastępując zarówno układy mechaniczne, jak i elektryczne. Hydraulika siłowa wykorzystywana jest w różnego rodzaju układach, liniach produkcyjnych, maszynach budowlanych lub rolniczych, a jej praca polega na dostarczeniu urządzeniom odpowiedniej ilości mocy, która jest konieczna do ich prawidłowego funkcjonowania. W tym celu bardzo ważnym elementem są rury i przewody giętkie.

Dlaczego powinno się przykładać dużą wagę do jakości wykonanej instalacji hydraulicznej?

    W układach hydrauliki siłowej jednym z najważniejszych czynników jest jego czystość. W tym celu stosowane są odpowiednie systemy filtracyjne w czasie pracy układu oraz płukanie instalacji po montażu nowej instalacji, często zaniedbywane przez użytkowników.

    Prawidłowo zaprojektowane i należycie wykonana instalacja rurowa powinna zapewniać niezawodność, czystość układu oraz łatwość jej ewentualnej modernizacji.

    Bardzo istotną częścią składową układu hydraulicznego jest koszt jego budowy, na który składają się prace monterskie, płukanie instalacji, próby ciśnieniowe oraz uruchomienie. Zastosowanie systemów niespawanych (zarówno dla średnic do 42mm jak i powyżej 2") pozwala zredukować koszty montażu i płukania instalacji do 45% w stosunku do konwencjonalnych systemów spawanych. Za zastosowaniem systemów niespawanych przemawiają następujące argumenty:


PRACOWNICY

  • Niespawane systemy kołnierzowe Tube-Mac® oraz system Pyplok® nie wymagają wykwalifikowanej kadry spawalniczej, o którą co raz ciężej na polskim rynku.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

  • Czas wykonania połączenia Tube-Mac® liczona jest w minutach vs. połączenia spawane liczone w godzinach.

POZWOLENIA NA PRACE GORĄCE

  • prace monterskie w systemach TMI® nie wymagają pozwolenia na prace gorące oraz nadzoru p-poż.

 

BRAK NIESZCZELNOŚCI


  • Niespawane połączenia kołnierzowe TMI® nie wnoszą dodatkowych naprężeń do instalacji, wręcz redukują je w miejscach połączeń skręcanych (ma to szczególne znaczenie w przypadku pras hydraulicznych. Firma FTS ma na koncie kilka projektów polegających na zmianie spawanego systemu na niespawany. Zmiana spowodowała ograniczenie do 0 nieszczelności i brak konieczności drogich przestojów),
  • nieszczelności systemów hydraulicznych powodują przestoje technologiczne, które w wielu przypadkach są bardzo kosztowne.


UTRZYMANIE / KONSERWACJA / MODERNIZACJA

  • niespawane połączenia kołnierzowe TMI® pozwalają bardzo łatwo i szybko zmodernizować istniejąca instalacje. Modyfikacje nie wymagają cięcia rur, czyszczenia przed i po spawaniu . Wszystko opiera się na połączeniach skręcanych - system SAE to 4 śruby i 4 nakrętki na połączenie. W bardzo prosty sposób przechodzimy z systemu SAE na system DIN. Aby zmodernizować swoja instalacje nie operator nie musi organizować spawaczy, gazów technologicznych, pozwoleń itp.

REDUKCJA ILOŚCI ZŁĄCZY

  • gięcie rur pozwala na ograniczenie ilości połączeń co z kolei przekłada się w prosty sposób na koszty,
  • zastosowanie giętych odcinków ogranicza spadki ciśnień.

BRAK BADAŃ NIENISZCZĄCYCH

  • niespawane systemy połączeń TMI® nie wymagają trawienia złączy co przekłada się bezpośrednio na koszty (mam na myśli również neutralizacje powstałych zanieczyszczeń),
  • płukanie instalacji hydraulicznej w przypadku systemów niespawanych odbywa się docelowym olejem zatem nie ma konieczności opróżniania instalacji po zakończeniu montażu (płukania). Każdy przewód hydrauliczny oraz każda rura zostaje "przestrzelona korkiem poliamidowym" aby usunąć pozostałości po cięciu,