Innowacyjne rozwiązania stosowane w nowoczesnych klimatyzatorach

Materiał partnera
2019-08-22

Dbanie o utrzymanie optymalnych warunków w pomieszczeniach jest bardzo ważnym elementem korzystania z obiektu użytkowego. W tym celu najczęściej montuje się klimatyzację, dzięki której można w łatwy sposób dopasować temperaturę panującą we wnętrzach. Nowoczesne klimatyzatory zapewniają wiele dodatkowych trybów pracy, a innowacyjne rozwiązania są przyjazne dla środowiska. Czym dokładnie wyróżniają się takie urządzenia?

Energooszczędność istotną kwestią

Zmniejszenie zużycia energii elektrycznej przez klimatyzator jest ważne z dwóch względów. Urządzenia pobierające mniej prądu są określane jako ekologiczne, ale gwarantują też oszczędności, będąc jednocześnie rozwiązaniem ekonomicznym. Wysoka efektywność energetyczna charakteryzuje klimatyzatory najlepszych światowych producentów, takich jak np. Toshiba, Fuji czy Daikin. Dystrybutorem ich urządzeń wykorzystywanych w układach klimatyzacji jest firma Polmar, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie montażu tego typu sprzętu oraz jego serwisem – zarówno w ramach gwarancji, jak i naprawami pogwarancyjnymi.

Specjaliści zwracają uwagę na jedno z interesujących rozwiązań, jakim bez wątpienia jest czujnik ruchu w klimatyzatorze. Dzięki temu urządzenie pracuje tylko wtedy, gdy w pomieszczeniu znajdują się użytkownicy. Wiele nowoczesnych klimatyzatorów posiada również tryb ekonomiczny. Po jego włączeniu zapotrzebowanie na energię elektryczną obniża się, gwarantując jednocześnie wydajność na odpowiednim poziomie. Czym jeszcze wyróżniają się wysokiej klasy nowoczesne klimatyzatory?

Klimatyzatory inwerterowe

Konwencjonalne klimatyzatory funkcjonują w stałym zakresie obrotów. Nowoczesne urządzenia wyposażone w system inwerterowy dopasowują intensywność pracy do warunków panujących we wnętrzu. To kolejne z rozwiązań zapewniających energooszczędność, ale również cichą pracę. Wpływa to na komfort użytkowników znajdujących się w pomieszczeniu chłodzonym klimatyzacją. Nowoczesne klimatyzatory z powodzeniem mogą również odzyskiwać utracone ciepło.

Dla obiektów o sporej powierzchni użytkowej zaleca się korzystanie z urządzeń działających w oparciu o system VRF. Czynnik chłodniczy stosowany w takim układzie krąży w nim w zmiennych ilościach, co pozwala na utrzymanie efektywności na stałym, wysokim poziomie. Warto też wspomnieć o typach czynników wykorzystywanych w nowoczesnych klimatyzatorach. Są to ekologiczne wersje, których użycie jest w pełni bezpieczne dla użytkowników. Należy jednak pamiętać o regularnym serwisowaniu układu klimatyzacji oraz jej odpowiednim montażu. Usługi te zapewnią specjalistyczne firmy, które dodatkowo będą w stanie zaproponować najlepsze urządzenia wyposażone w innowacyjne rozwiązania.