Wybór wózka widłowego nie jest łatwy i warto go dokładnie przemyśleć. Największą popularnością na rynku, cieszą się te wyprodukowane w Japonii. Wynika to z faktu, że mają największą żywotność i są komfortowe w użyciu. Japończycy pamiętają o ergonomicznym rozmieszczeniu elementów sterujących, dzięki czemu kierowca optymalnie eksploatuje sprzęt. Co więcej, charakteryzuje je niezawodność, nowoczesność i funkcjonalność. Dokonując zakupu, sprawdź również maksymalny udźwig, jak długo będzie pracować na baterii lub ile gazu czy ropy spala w trakcie pracy. Pamiętaj także o kosztach eksploatacji.

Rodzaje wózków widłowych

Obecnie najczęściej spotyka się wózki elektryczne i spalinowe. Przedsiębiorcy najchętniej wybierają wózki widłowe typu AC, zasilane prądem zmiennym, który korzystnie wpływa na efektywność pracy, przy niskim zużyciu energii. Żywotność tego typu maszyny jest wydłużona. Innym modelem są wózki zasilane prądem stałym (DC), ale nie są one tak wydajne, jak te AC. Warto wspomnieć również o maszynach z napędem spalinowo-elektrycznym, czyli hybrydowym. Działają one dzięki współpracy prądu zmiennego z gazem lub olejem napędowym. Natomiast jeśli chodzi o zwykłe wózki spalinowe, to należy pamiętać, żeby nie można z nich korzystać na terenie obiektów zamkniętych oraz w przemyśle spożywczym, chemicznym i elektronicznym.

Sprawdź wózek widłowy przed zakupem

Jeśli nie wiesz jaki wózek widłowy wybrać, to część firm wynajmuje maszyny. W ten sposób klient może sprawdzić, czy dany model spełnia jego oczekiwania. W końcu bez tych maszyn specjalistycznych ciężko manewrować ciężkimi paletami. Dlatego, chociażby warto zainwestować w wózki widłowe. Profesjonalną firmą, która sprzedaje nowe i używane wózki oraz oferuje wynajem krótko i długoterminowy jest MB Serwis s.c.. W jej ofercie znajdują się maszyny czołowych producentów – Nissan, Mitsubishi, Caterpillar, Toyota, Ausa czy Komatsu wyposażone zarówno w silniki elektryczne lub silniki spalinowe. Dodatkowo znajdziemy tam również materiały eksploatacyjne, a także części zamienne do wózków widłowych i maszyn budowlanych – przede wszystkim pompy (wody, hamulcowe, hydrauliczne), części zamienne układu hamulcowego (cylinderki, szczęki itp.), części zamienne układu hydraulicznego (uszczelnienia, przewody, siłowniki, tłoczyska), części zamienne układu zawieszenia, elementy silnika, a także elementy masztu (rolki, panewki, przesuwy boczne, widły, elementy oświetlenia). Dochodzą do tego także rozruszniki, alternatory, akumulatory, kopułki, aparaty zapłonowe, przewody, instalacje gazowe, uchwyty do butli gazowych, tarcze sprzęgła, dociski czy wieńce zębate. Jak widać, posiada ona szeroki asortyment, więc warto skorzystać z jej oferty.