Jak zadbać o doskonały stan konstrukcji stalowych?

Materiał partnera
2019-07-02
Serwis konstrukcji stalowych

Konstrukcje przygotowane ze stali znajdują zastosowanie w wielu branżach. Wykorzystuje się je ze względu na ich lekkość połączoną z bardzo dużą wytrzymałością, co pozwala użytkować je nawet w trudnych warunkach. Należy jednak zadbać kompleksowo o stan konstrukcji stalowych, co oznacza konieczność przeprowadzenia specjalistycznych prac – nierzadko na wysokościach. Co oferują w tym zakresie specjaliści?

Problematyczna korozja

Jednym z największych problemów konstrukcji stalowych jest rdzewienie. Pojawienie się korozji związane jest z nadmiarem wilgoci, która nierzadko stanowi kłopot w przypadku konstrukcji ze stali znajdujących się na zewnątrz. Narażone na zróżnicowane warunki atmosferyczne elementy metalowe muszą być właściwie zabezpieczone, o co zadbają specjaliści zajmujący się nakładaniem na ich powierzchnię profesjonalnych powłok antykorozyjnych. Co ciekawe, prace w tym zakresie mogą być związane również z malowaniem.

Dzięki temu konstrukcje stalowe zyskują również estetyczny wygląd, a nierzadko ich malowanie konieczne jest ze względu na łatwiejszą klasyfikację poszczególnych obiektów. Zabezpieczanie antykorozyjne to jedna z usług, która pozwala na dbanie o doskonały stan konstrukcji ze stali. Wykonuje ją firma Stal Serwis i gwarantuje w tym zakresie pełen profesjonalizm, co przekłada się na wieloletni brak problemów z korozją na elementach stalowych. Co jeszcze mogą dokładnie przeprowadzić w ramach serwisowania stalowych konstrukcji fachowe firmy działające w tej branży?

Montaż i modernizacja

Zastosowanie stali do wykonania konstrukcji nierzadko związane jest z przygotowaniem obiektów o sporej wysokości. Ich montaż wymaga zatem przeprowadzenia tzw. prac alpinistycznych, czyli odbywających się na znacznych wysokościach. Z tego względu należy je zlecić profesjonalistom, którzy w ramach serwisu konstrukcji stalowych mogą też przeprowadzić modernizację poszczególnych elementów. Naprawa usterek powstałych w toku eksploatacji czy wymiana fragmentów konstrukcji zrealizowana na wysokości wymaga odpowiedniego zabezpieczenia.

Pełen profesjonalizm w tym zakresie wykazują specjalistyczne firmy działające w branży serwisowania konstrukcji stalowych. Ich usługi pozwalają na kompleksowe zadbanie o takie właśnie obiekty i przygotowanie ich na działanie trudnych warunków atmosferycznych, ale także fachowy montaż, który pozostaje nie bez znaczenia w kontekście długotrwałego korzystania z takiej konstrukcji. Warto zatem zdecydować się na usługi wyspecjalizowanego serwisu – dzięki nim obiekt ze stali będzie w doskonałym stanie.

Opracowanie artykułu:

Stal Serwis Paweł Kmieć

11-320 Franknowo 6A warmińsko-mazurskie
e-mail