Jaka firma wykona dla nas sprzęt kontrolno-pomiarowy?

Materiał partnera
2019-11-27

Kontrola i pomiar gazów, pyłów i innych substancji, jest niezwykle ważna. Ma ona na celu monitorowanie bezpiecznych norm i sprawdzanie czy nie zostają one przekroczone. Z całą pewnością do wykonania wiarygodnych pomiarów, niezbędne są nam odpowiednie urządzenia, dostosowane do specyfiki danej branży, które dokładnie ocenią wszelkie zawartości i normy. Wyposażyć w nie może nas fachowa jednostka projektująca i produkująca sprzęt na szczególne potrzeby.

Kalibracja ciśnienia

Mierniki ciśnienia są wykorzystywane w wielu sektorach. Dlatego też to od specyfiki danej branży, zależy wybór odpowiedniego urządzenia pomiarowego. Warto postawić na czujniki, które zapewnią nam dokładną wartość pomiaru przy niskiej histerezie ciśnieniowej i temperaturowej. Na rynku możemy znaleźć kilka rodzajów ciśnieniomierzy. W laboratoriach oraz szeroko rozumianym przemyśle sprawdzą się mierniki różnicowe, które przeznaczone są do pomiaru różnicy ciśnień powietrza oraz gazów nieagresywnych w miejscach, gdzie potrzebujemy uzyskać dużą dokładność pomiaru. Mierniki MCR-2 i MCR-10, dzięki swojej lekkości, niewielkim wymiarom oraz odporności na wstrząsy, znajdą swoje zastosowanie w pracach terenowych. Mierniki ciśnienia względnego są natomiast przeznaczone do pomiaru ciśnienia względem ciśnienia atmosferycznego. Warto wspomnieć także o miernikach ciśnienia bezwzględnego, które służą do pomiaru ciśnienia powietrza oraz gazów nieagresywnych w zbiornikach czy też rurociągach.

Aspiratory ASP i analizatory węgla

Poza pomiarem ciśnienia, możemy także mierzyć zawartość ogólnego węgla organicznego w gazach przy pomocy analizatora ogólnego węgla organicznego. Jego głównym zadaniem jest mierzenie zawartości substancji organicznych wyrażonych jako całkowity węgiel organiczny w gazach wylotowych spalarni odpadów. Natomiast aspiratory ASP służą do poboru prób, które posłużą do oceny zanieczyszczeń powietrza. Mogą być wykonane w wersji jedno- bądź dwukanałowej.

Fachowy sprzęt od zaufanej firmy

Jak wiadomo, przy wykonywaniu różnego typu pomiarów i kontroli, niezwykle ważną rolę gra użyty przy tym sprzęt. Dlatego warto wyposażyć się jedynie w sprawdzone mierniki, które dokładnie oddadzą wynik pomiarów. Tego typu urządzenia może zaoferować nam jednostka taka jak Lat sp. z o.o., która od lat dostarcza klientom mierniki dostosowane do specyfiki danej branży. Dzięki dużej wiedzy technicznej, a także zebranemu przez czas działalności firmy doświadczeniu pracowników, jednostka może zagwarantować swoim klientom trwałe i dokładne mierniki, które sprawdzą się w różnych branżach. Firmie zaufały zarówno mniejsze jednostki, jak i przedsiębiorstwa o międzynarodowej sławie, dzięki czemu możemy być pewni jakości oferowanych produktów.


Opracowanie artykułu:

Lat sp. z o.o.

ul. Chorzowska 73A, 40-101 Katowice śląskie
e-mail
www