Jakie firmy wykonują naprawy łyżek do koparek?

Materiał partnera
2019-09-16
koparka

Łyżki takich sprzętów ciężkich, jak koparki, czy koparko-ładowarki nastawione są na znaczne obciążenia statyczne oraz dynamiczne, co powoduje szybkie wyeksploatowanie. Mowa zarówno o różnego rodzaju odkształceniach strukturalnych, jak i też o uszkodzeniach w warstwach ochronnych poszycia łyżki. Takie usterki, są jednak sprawnie naprawiane przez profesjonalne zakłady spawalniczo-ślusarskie, które specjalizują się w pracy przy różnego rodzaju konstrukcjach stalowych – od bram, po podzespoły maszyn budowlanych.

Zakres naprawy łyżki koparki

Łyżka koparki może w trakcie eksploatowania ulec wielu różnym uszkodzeniom. Wśród nich wyróżnia się problemy z lemieszem, zużycie zębów, poluzowanie adapterów łyżek, czy też zbyt duże poszerzenie otworów w łyżkach. Dobry zakład spawalniczo-ślusarski, zapewni zatem profesjonalne naprawy szybkozłącza całego komponentu, przerobienie istniejącego mocowania, czy wymiany uszkodzonych lub zużytych elementów. Ważne jest również wspomniane pozbycie się luzów w otworach, czego dokonuje się poprzez specjalistyczne tulejowanie oraz roztaczanie. Służy zaś do tego nowoczesne urządzenie, zwane wytaczarką, która precyzyjnie nadaje otworowi odpowiednią średnicę i idealny okrągły kształt. Dzisiaj zatem warto zauważyć, że to nie tylko profesjonalni serwisanci – producenccy, czy dystrybucyjni – gwarantują opiekę nad sprzętem budowlanym. Takie usługi świadczą także zakłady spawalnicze, które wyspecjalizowane są nawet w modyfikowaniu oraz wzmacnianiu łyżek koparek, wraz z wykonywaniem nowych powłok wierzchnich całej konstrukcji – zabezpieczanie przed korozją i nadawanie określonej, wysokiej estetyki.

Rodzaje serwisowanych łyżek

Warto wiedzieć, że dzisiaj sprzęt budowlany, rolny, czy leśny, wykorzystuje różnego rodzaju łyżki. Szukając serwisanta, należy zawsze zatem określić, czy jego zakres prac, dotyczy wszystkich występujących na rynku podzespołów. Wśród naprawianych łyżek wymienić można bowiem: łyżki skarpówki  do koparek, chwytaki do drewna, chwytaki kopiące, chwytaki przeładunkowe, chwytaki do złomu, czy też łyżki do ładowarek kołowych, które występują w odmianach – rolniczej, wzmacnianej, objętościowej, skalnej, czy wieloczynnościowej. Najpopularniejszymi łyżkami sprzętów ciężkich, są jednak tzw. łyżki podsiębierne do koparek, które dzielą się na te skalne, ażurowe, plantujące, czy też standardowe. To je serwisuje między innymi Zakład spawalniczo-ślusarski Dionizego Woźnego, gdzie spawane są również bramy i balustrady, czy mniejsze i większe konstrukcje stalowe. Zakres szerokich i profesjonalnych usług, dotyczy także cynkowania różnego rodzaju elementów, nadając im lepsze właściwości fizyczne i wydłużając ich żywotność!