Ciągle rozwijająca się technologia i nauka pozwalają, na coraz szersze zastosowanie tworzyw sztucznych na drodze recyklingu do ponownej produkcji różnych przedmiotów, między innymi ubrań. Należy jednak pamiętać, aby przerób odpadów poprodukcyjnych był przeprowadzany zgodnie z obowiązującymi przepisami i z zachowaniem ochrony środowiska. Firma Grzegorza Orlińskiego specjalizuje się w takiej obróbce, w wyniku której powstaje regranulat.

Jakie korzyści można zyskać dzięki recyklingowi?

Od dobrych kilkunastu lat stawia się na racjonalne segregowanie śmieci, a wszystkich zachęca się do oddawania tworzyw sztucznych i makulatury do recyklingu. Nic w tym dziwnego, bowiem można z tych materiałów odzyskać produkt, który będzie użyty do ponownej produkcji innych rzeczy. Na rynku spotyka się nawet ubrania, które są tworzone właśnie dzięki racjonalnej świadomości ludzi i oddawaniu zużytych butelek plastikowych do przeróbki.

Pracownik firmy Grzegorza Orlińskiego informuje: przerabiamy odpady poprodukcyjne zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami, oczywiście zawsze z korzyściami dla środowiska. Nasze maszyny mielą wszystkie produkty, a następnie otrzymujemy regranulat, którego można użyć do dalszej produkcji.

Oprócz świadomości, że dba się o naturę i wykorzystuje ponownie materiał, który był już raz stworzony, biorąc udział w recyklingu, można też zaoszczędzić pieniądze. Oddając tworzywa sztuczne, w zamian zawsze uzyskuje się mniejszą lub większą sumę, w zależności od ilości i rodzaju materiału.

Do czego wykorzystuje się regranulat z recyklingu?

Podstawowym przeznaczeniem regranulatu powstałego w wyniku recyklingu jest produkcja opakowań plastikowych wielokrotnego użytku, na przykład pojemników na żywność, pudełek do przechowywania, skrzynek, a nawet mebli. Z takiego pół produktu można także stworzyć siatki, worki czy rury do przemysłu oraz domowego użytku. Coraz częściej w sklepach sieciowych z odzieżą można znaleźć koszulki czy bluzy, które zostały wykonane z materiałów pozyskanych dzięki recyklingowi.