Przy remontach mieszkań czy budowach domów jednorodzinnych bardzo często problemem staje się nadmiar złomu. Zużyte materiały, elementy konstrukcyjne czy nawet sprzęty AGD muszą być w odpowiedni sposób zutylizowane. Nierzadko jest to kłopotliwe – m.in. ze względu na ilość i ciężar odpadów. Ich odbiorem bezpośrednio od klienta może jednak zająć się mobilny skup prowadzony przez Dariusza Faszczę. Poznaj zalety tego rozwiązania!

Złom odbierany od klienta – co może przyjąć mobilny skup?

Niepotrzebne wyroby ze stali, aluminium czy cennej miedzi, powstają nierzadko wskutek rozbiórki obiektów budowlanych. Często prace w tym zakresie są realizowane w celu oczyszczenia danego terenu prywatnego przed jego ponownym zagospodarowaniem. W takiej sytuacji inwestor będący właścicielem gruntu powinien w krótkim czasie pozbyć się złomu w postaci zużytych kabli, profili stalowych i aluminiowych, rur, blach czy prętów. Z posesji może je odebrać Dariusz Faszcza, który prowadzi mobilny skup tego typu odpadów komunalnych.

Jak wskazuje, jest on w stanie przyjąć również zużyty sprzęt AGD. Urządzenia takie jak lodówki, pralki czy kuchenki gazowe po uszkodzeniu nadają się do utylizacji, którą jednak można przeprowadzić z zastosowaniem recyklingu. Opisywane usługi świetnie sprawdzają się też w przypadku modernizacji gospodarstw rolnych czy generalnych remontów mieszkań. Odpady odebrane przez mobilny skup złomu Dariusza Faszczy zostaną przekazane do ponownego przetworzenia, a inwestor nie musi martwić się koniecznością organizowania specjalnego ich transportu na wysypisko.

Czemu warto korzystać z usług mobilnego skupu złomu?

Nawiązanie współpracy ze wspomnianą firmą niesie za sobą szereg korzyści. Właściciel złomu przy konieczności jego usunięcia z działki musi zadbać o bezpieczne przewiezienie materiałów do punktu utylizacji. Traci zatem w takim wypadku czas na znalezienie odpowiedniego miejsca, musi też uzyskać informacje na temat przyjmowanych w nim odpadów komunalnych. Sam wywóz niepotrzebnych elementów z posesji wiąże się z dodatkowymi kosztami, których nie rekompensują wypłacane przez skupy środki za pozyskany złom.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku korzystania z usług mobilnego skupu Dariusza Faszczy. Właściciel odpadów wskazuje jedynie miejsce ich składowania, a przy odbiorze otrzymuje gotówkę w wysokości uzależnionej od ilości i rodzaju złomu. To wygodne i szybkie rozwiązanie, które pozwala w krótkim czasie pozbyć się zalegających materiałów. Jest to także istotne w kontekście dbania o środowisko. Mobilny skup Dariusza Faszczy to gwarancja dokonania poprawnej segregacji złomu oraz przekazania go do miejsca, w którym poszczególne elementy będą poddane recyklingowi.