Firma Katmet mieści się w Inowrocławiu i działa na rynku nieprzerwanie od 2007 roku. Specjalizuje się w hurtowym i detalicznym skupie katalizatorów od klientów z całej Polski oraz ich recyklingu. Jakie cenne surowce znajdują się w zużytych katalizatorach? Dlaczego ich odzyskiwanie jest tak ważne? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, zostań z nami!

Katalizator – bardziej szlachetny niż myślisz

Katalizator jest jednym z elementów układu wydechowego auta. Znajduje się najczęściej w okolicy kolektora wydechowego lub wylotowego i jest połączony z rurą wydechową. Zadaniem katalizatora jest oczyszczanie spalin z toksycznych substancji. Nie jest tajemnicą, że poszczególne części samochodu z czasem ulegają zużyciu. Dotyczy to również katalizatora. Jeśli staniesz przed koniecznością jego wymiany, nie zostawiaj komponentu u mechanika. Na starym katalizatorze możesz zarobić. Jak informuje specjalista z firmy Katmet – katalizatory są cennym źródłem metali szlachetnych. Można w nich znaleźć rod, ruten, pallad czy niezwykle wartościową platynę. Zasoby surowców naturalnych drastycznie kurczą się na całym świecie, a ich wydobycie potęguje degradację środowiska naturalnego. W wyniku recyklingu katalizatorów można odzyskać duże ilości metali szlachetnych o niezmienionych właściwościach. Dodatkowo, proces ich odzyskiwania nie wymaga zużycia tak dużej ilości energii, jak w przypadku pierwotnego wydobycia.

Dlaczego warto oddać stare katalizatory do skupu Katmet?

Firma Katmet gwarantuje uczciwą wycenę katalizatorów i bezzwłoczną wypłatę należności. Od czego zależy cena starego katalizatora? Eksperci biorą pod uwagę model i markę komponentu oraz rok, w którym został on zamontowany w pojeździe. Wiele zależy również od rodzaju pierwiastków dominujących wykorzystanych w katalizatorze i kursów ich cen. Pracownicy skupu Katmet nie dokonują wyceny katalizatorów „na oko”. Przeprowadzają obiektywny pomiar zawartości pierwiastków szlachetnych w dostarczonym materiale. Co więcej, wspomniane wyżej przedsiębiorstwo prowadzi wysyłkowy skup katalizatorów, dzięki czemu z jego oferty mogą skorzystać klienci z całego kraju. A co jeśli właściciel podzespołu nie zaakceptuje ceny podanej przez skup? Wówczas pracownicy firmy Katmet na własny koszt odsyłają katalizator pod wskazany adres. Nic nie tracisz, możesz tylko zyskać.

Na koniec warto dodać, że Katmet skupuje również filtry cząstek stałych i monolity. Profesjonalizm, wysoka jakość obsługi klienta i sprawiedliwa wycena to to, co wyróżnia omawianą firmę na tle konkurencji. Zapraszamy do współpracy!