Swobodne przemieszczanie się w halach, magazynach i obiektach przemysłowych znacząco wpływa na efektywność pracy, dlatego warto zdecydować się na rozwiązania w postaci kurtyn paskowych i przegród plandekowych. To wyroby z wytrzymałych tworzyw sztucznych, które jednocześnie pozostają łatwą do pokonania przegrodą oddzielającą poszczególne pomieszczenia, ale nie tylko. W jakich jeszcze celach się je montuje?

Kurtyny paskowe

Przygotowane z wytrzymałej, miękkiej folii PVC kurtyny paskowe stanowią skuteczne zabezpieczenie wjazdów czy przejść w obiektach przemysłowych. Dzięki swoim właściwościom nadal jednak pozostają przeszkodą niezbyt trudną do pokonania np. przez wózki widłowe, dlatego chętnie montuje się tego typu kurtyny w halach i magazynach. Pozwala to na ograniczenie przedostawania się zanieczyszczeń zewnętrznych do obiektów przemysłowych. W ofercie sprawdzonych producentów można kurtyny paskowe dowolnie konfigurować.

Oznacza to możliwość dopasowania ich pod względem m.in. szerokości pasów, koloru czy rodzaju folii. Jej parametry muszą być bowiem dopasowane do charakterystyki obiektu. W chłodniach sprawdzają się kurtyny z folii typu polar, a w miejscach zagrożonych pożarem wykorzystuje się materiał ognioodporny, mający właściwości samogasnące. Spory wybór oferuje firma Mediux Technologie, która zajmuje się zarówno produkcją kurtyn paskowych, jak i przegród plandekowych. Również i wspomniane przegrody są bowiem ważnym elementem wielu obiektów wykorzystywanych w przemyśle. Czym się wyróżniają?

Oddzielone stanowiska w zakładzie

Wydzielenie poszczególnych stanowisk w obiekcie przemysłowych często jest rekomendowane ze względu na prace, jakie są realizowane w poszczególnych pomieszczeniach. W takim wypadku doskonałym rozwiązaniem są przegrody plandekowe, które produkuje się z wytrzymałej folii PVC o wysokiej gramaturze. Tego typu przegrody mają bardzo szerokie zastosowanie – wykorzystuje się je do wspomnianego już oddzielania stanowisk w zakładach produkcyjnych, ale nie tylko.

Mogą być używane jako ściany w przenośnych domkach letniskowych, a dzięki swojej odporności na czynniki zewnętrzne stosuje się je też w myjniach samochodowych. Również w takich miejscach warto zamontować elementy w prosty sposób wydzielające konkretne stanowiska, co ułatwi korzystanie z myjni użytkownikom. Warto też pamiętać, że przegrody plandekowe mogą być wykonane zarówno z folii nieprzezroczystej, jak i transparentnej. Niemal dowolna konfiguracja w tym zakresie pozwala stworzyć elementy dopasowane do potrzeb i charakterystyki danego obiektu przemysłowego, hali, magazynu czy innego budynku wymagającego rozwiązań w zakresie wydzielania pomieszczeń.