Kiedy samochód ulega poważnemu wypadkowi tak, że jego naprawa staje się nieopłacalna, wówczas należy oddać go na złom. Specjalistycznym złomowaniem pojazdów zajmuje się m.in. firma Mag-Ferum, która specjalizuje się w skupie różnego rodzaju metali, a także przetwarzaniu surowców wtórnych. Przedsiębiorstwo oferuje atrakcyjne ceny skupu różnego rodzaju surowców metalowych.

Jak pozbyć się wraka samochodu?

Kiedy naprawy samochodu przewyższają wartość pojazdu, wówczas należy oddać go na złom. Jednakże w tej kwestii obowiązują pewne procedury, których należy się trzymać. Nie można tak po prostu przywieźć go na złomowisko.

Przede wszystkim samochód trzeba wyrejestrować, żeby nie musieć płacić ubezpieczenia. Trzeba to zrobić w ciągu 30 dni od pozbycia się pojazdu. Oczywiście należy mieć do tego ważne powody. Zezłomowanie pojazdu jest możliwe w przypadku jego kasacji w wyniku wypadku, lub kiedy jego stan techniczny zagraża bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

Udając się na złomowisko, trzeba mieć ze sobą komplet dokumentów, niezbędnych do zezłomowania pojazdu. Potrzebny będzie przede wszystkim dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny wraz z tablicami. Niezbędna będzie także karta pojazdu. Należy pamiętać, że samochód powinien posiadać czytelny numer VIN.  

Po oddaniu samochodu na złom należy odebrać dwa dokumenty potwierdzające. Jeden jest dla właściciela pojazdu, drugi będzie potrzebny w urzędzie do wyrejestrowania.

Złomowanie pojazdów z firmą Mag-Ferum

Nasze złomowisko zlokalizowane jest w Nowym Sączu, posiadamy wieloletnie doświadczenie, ponieważ działamy na rynku już od 1992 roku.

– mówi jeden z pracowników firmy Mag Ferum.

Przedsiębiorstwo zajmuje się skupem i hurtową sprzedażą metali nieżelaznych i żelaznych, oferując kompleksową obsługę klienta oraz terminową realizacją zobowiązań. Firma posiada wszystkie maszyny niezbędne do bezpiecznego złomowania surowców, a także pojazdy umożliwiające ich transport.

Cała oferta skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw i instytucji.