Wynalezienie foli stretch usprawniło pracę w wielu branżach i sektorach, ale przede wszystkim – proces wysyłkowy oraz transportowy. Doskonałe właściwości tego produktu, który znaleźć można w ofercie firmy Maspack Poland, sprawiły, że stał się niezastąpiony w każdym przedsiębiorstwie oferującym sprzedaż wysyłkową i eksport towarów. Na czym polega fenomen folii stretch? Jakie są jej zalety? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Czym jest folia stretch?

Termin folia stretch to ogólnie przyjęta nazwa dla warstwowej folii polietylenowej, która wytwarzana jest w głównej mierze z ​surowca o niskiej gęstości, występującego pod nazwą liniowy polietylen (LDPE). W celu uzyskania jak najlepszych parametrów polietylen uzupełniany jest alkenami (to np. heksen, okten oraz buten). W zależności od dokładnego składu folii można wyszczególnić kilka rodzajów stretchu, które różnią się od siebie kluczowymi właściwościami, takimi jak: rozciągliwość, przeźroczystość, grubość czy szerokość. To z kolei sprawia, że poszczególne rodzaje folii stretch są przeznaczone do innego zastosowania.

Zalety folii stretch

Chociaż folia stretch wydaje się niepozorna, jej właściwości sprawiają, że jest niezastąpiona w procesie pakowania przedmiotów o różnych rozmiarach oraz kształtach. Pracownik firmy Maspack Poland, która specjalizuje się zarówno w materiałach jak i urządzeniach do pakowania, wyjaśnia, jakie są zalety folii stretch:

Folia stretch to wyjątkowo prosty, a jednocześnie bardzo efektywny sposób na zabezpieczenie transportowanych produktów. Szczelnie owinięte towary są chronione przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi, a także nie zmieniają swojej pozycji podczas transportu, co znacznie go ułatwia. Ponadto dzięki swoim właściwościom stretch pozwala owinąć przedmioty nawet o najbardziej nieregularnych kształtach, niezależnie od tego czy jest to duża paleta z towarem lub maszyna, czy mały artykuł spożywczy. Natomiast fakt, że folia naturalnie się „klei” znacznie ułatwia pakowanie.

Folia stretch od Maspack Poland

Działające na terenie miejscowości ​​Dzierżoniów przedsiębiorstwo Maspack Poland, przygotowało dla swoich klientów ofertę różnych rodzajów folii stretch, które są najchętniej wykorzystywane do pakowania i zabezpieczania produktów przed wysyłką. Asortyment dystrybutora materiałów opakowaniowych Maspack Poland obejmuje folie o grubości od 10 do 30 mikrometrów, a także – standardowe o rozciągu 150%, power o rozciągu 250% i super power o rozciągu 300%. Wszystkie folie stretch oferowane są w postaci rolek o różnej długości, które doskonale sprawdzają się zarówno do zastosowania ręcznego, jak i do automatycznych owijarek.