Siłowniki hydrauliczne stosowane obecnie w wielu maszynach i urządzeniach narażone są na spore obciążenia i intensywną eksploatację. Sprawia to, że nierzadko dochodzi do ich awarii. Naprawa musi być wykonana profesjonalnie, do czego konieczne jest postawienie trafnej diagnozy przez specjalistów. Jakie zatem najczęściej usługi realizowane są w ramach naprawy siłowników hydraulicznych?

Problematyczne uszkodzenia

Ze względu na charakter eksploatacji siłowników hydraulicznych, nierzadko dochodzi do ich uszkodzenia mechanicznego. Głębokie zarysowania czy odkształcenia pojawiające się na rurze cylindra kwalifikuje ją do wymiany, co jest jedną z czynności naprawczych realizowanych przez profesjonalny serwis siłowników hydraulicznych. Specjaliści zadbają o to, by element został wymieniony w sposób prawidłowy i tym samym przywrócił właściwą pracę siłownika. Niekiedy konieczne jest także wykonanie nowych podzespołów, które dopasowane zostaną do typu hydraulicznego siłownika.

Fachowcy są w stanie przygotować tłoczysko, ale też cylinder, ucho czy dławnicę, a następnie zająć się ich umieszczeniem w odpowiednim miejscu. Zajmie się tym firma JD Hydro, która jest w stanie przeprowadzić kompleksową regenerację siłowników hydraulicznych i dostosować je do intensywnej eksploatacji. Nierzadko konieczną czynnością serwisową jest też wymiana łożysk. Wymagania dotyczące parametrów pracy stają się coraz wyższe, dlatego konieczne jest zastosowanie rekomendowanych rozwiązań. Dotyczy to nie tylko wymienionych już podzespołów siłowników hydraulicznych, ale i wielu innych – jakich?

Spore obciążenia

Wykorzystywane m.in. w mechanizmach ciężkiego sprzętu budowlanego siłowniki hydrauliczne pracują często w ekstremalnych warunkach. Są narażone na ogromne obciążenia, co może spowodować ich awarię związaną chociażby z uszkodzeniem tłoczyska. To właśnie od jego długości zależy zasięg suwu roboczego – z tego względu przy wymianie konieczne jest zastosowanie części o takich samych parametrach, o czym pamiętać będzie specjalistyczny serwis siłowników hydraulicznych zajmujący się m.in. regeneracją tłoczysk.

Nierzadko problemem bywa też nieszczelność powodująca znaczny spadek efektywności siłownika i jego nieprawidłową pracę. Ze względu na duże prędkości i wysokie ciśnienia podczas jego działania musi być on maksymalnie szczelny. W tym celu wymianę uszczelnień należy powierzyć specjalistycznemu serwisowi który zadba o prawidłową wymianę wszystkich elementów uszczelniających jak i prowadzących. Co ciekawe, specjalistyczne firmy zajmujące się naprawą siłowników hydraulicznych, są też w stanie wykonać je dla klienta według przedstawionego przez niego projektu. Po zakończeniu wszelkich czynności związanych z ich przygotowaniem, regeneracją czy naprawą, fachowcy JD HYDRO dbają o rzetelne przeprowadzenie procesu kontrolno-pomiarowego.