Niezbędne narzędzia w trakcie remontu

Materiał partnera
2019-10-16

Hurtownia narzędzi to miejsce, które bezwzględnie musi odwiedzić każda osoba planująca remont domu lub mieszkania. Odpowiednie narzędzia budowlane to podstawa do rozpoczęcia prac remontowych. W dzisiejszym artykule przedstawimy listę niezbędnych akcesoriów. Podzielimy je na kilka grup, dzięki czemu kompletowanie pełnego ekwipunku stanie się dużo łatwiejsze.

Jakie narzędzia ręczne są potrzebne w trakcie remontu?

O powodzeniu prac remontowych decydują zazwyczaj najprostsze rzeczy. Bez prostych narzędzi nie będziemy w stanie ruszyć z remontem. W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w poziomicę i młotek. Poziomica będzie bardzo ważna podczas wszelkich prac wykończeniowych. W sklepach z narzędziami możemy spotkać poziomice zwykłe oraz laserowe. A jakie kryteria zastosować przy wyborze młotka? Warto sprawdzić miejsce połączenia trzonka i części roboczej. Wybierając młotek z gumowym trzonkiem mamy pewność, że będzie on wygodniejszy w użytkowaniu. Kolejnym elementem wyposażenia, o którym nie można zapomnieć, są kombinerki i szczypce. W czasie trwania remontu nie raz będziemy zmuszeni do przecinania kabli i drutów oraz wyciągania gwoździ. Kombinerki i szczypce okażą się nieocenione w takich sytuacjach. Bardzo ważna jest również miarka zwijana. Jej długość powinna wynosić przynajmniej 5 metrów. Miarka pomoże nam zachować precyzję podczas wykonywania kolejnych prac. Poza miarką warto zaopatrzyć się w ołówek stolarski, za pomocą którego będziemy mogli zaznaczać odmierzone punkty. Do prac montażowych niezbędny może okazać się zestaw kluczy. To także powinno trafić na naszą listę zakupów.

Jakie elektronarzędzia warto kupić przed remontem?

Elektronarzędzia zapewniają pełną automatykę prac remontowo-budowlanych. To przekłada się na skrócenie czasu wykonania poszczególnych zadań. Do najbardziej popularnych elektronarzędzi należy oczywiście wiertarka. Wybierając sprzęt tego typu warto zwrócić uwagę na jego moc, moment obrotowy oraz posiadany system regulacji. Odwiedzając hurtownię narzędzi warto zaopatrzyć się także we wkrętarkę lub wiertarko-wkrętarkę. To bardzo przydatna alternatywa dla tradycyjnego śrubokręta, która znacznie przyspieszy wszelkie prace montażowe. W kategorii sprzętów o wyższym stopniu zaawansowania należy umieścić wyrzynarkę, przydatną do cięcia różnych tworzyw, szlifierkę, która służy do szlifowania i przecinania materiałów, oraz pilarkę do drewna i metalu.

Jakie akcesoria do malowania kupić przed remontem?

Prowadząc remont na pewno będziemy musieli zmierzyć się również z koniecznością malowania. Na szczęście każda hurtownia narzędzi będzie w stanie zaproponować nam szeroki wybór akcesoriów do malowania. Swoistym must have będą oczywiście pędzle i wałki. Wałki sprawdzą się podczas malowania dużych powierzchni. Pędzle będą idealne do bardziej precyzyjnych prac. Wałek warto doposażyć w specjalny kij, który ułatwi nam malowanie ścian i sufitów. Nieoceniona może okazać się również drabina. Wszakże prace na wysokości to nieodzowny element każdego remontu. Wybierając drabinę należy zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar, ale także stabilność oraz materiał, z jakiego została zrobiona. Dobrym pomysłem będzie też zakup szpachelki. Pozwoli nam wyrównać wszelkie ubytki na ścianach i odpowiednio przygotować je do malowania. Szukając hurtowni narzędzi, która zaoferuje szeroki wybór narzędzi budowlanych, warto skorzystać z pomocy firmy OLMAR s.c. z Włoszczowej. Firma posiada bogaty asortyment narzędzi oraz materiałów budowlanych. Eksperci pracujący w hurtowni pomogą Wam wybrać najlepsze produkty.