Bardzo trudno znaleźć dziedzinę, w której wyroby metalowe nie znajdują zastosowania. Z tego względu wciąż poszukuje się coraz lepszych metod, umożliwiających podnoszenie ich właściwości. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby były one odporne na korozję i odkształcenia. Od lat dobrze sprawdza się m.in. niklowanie galwaniczne. Jest to usługa, którą możemy znaleźć w ofercie firmy Galwanizernia GALVA. Co warto wiedzieć więcej? Sprawdź!

Czym dokładnie jest niklowanie galwaniczne?

Niklowanie galwaniczne jest procesem polegającym na pokrywaniu powierzchni innych metali powłokami z niklu. Po ich nałożeniu powłoka trwale przylega do niklowanego przedmiotu. Po co jednak to się robi? Głównie po to, aby wyroby były odporne na korozje.

Bardzo często jednak cele niklowania są zupełnie inne. Warstwy niklu nakłada się również po to, aby chronić dany obiekt, poprawić jego estetykę i zyskać wysoki połysk. Dodatkowo warto tutaj wspomnieć, że proces galwanizacji niklem jest tani, a daje efektowne rezultaty!

 – zaznacza ekspert z firmy Galwanizernia GALVA.

Kiedy można zastosować niklowanie galwaniczne?

Zdecydowanie najczęściej niklowanie galwaniczne znajduje zastosowanie, jeśli chodzi o produkcję części metalowych. Jest to doskonały sposób na wzmocnienie ich konstrukcji. Jak przekazuje nam pracownik firmy w Zembrzycach, jest to technika powlekania powierzchni wykorzystywana przede wszystkim w motoryzacji, elektronice i energetyce. Sporą grupę jej klientów stanowią także klienci z branży armatury wodnej, gazowej, czy centralnego ogrzewania.

Najważniejsze zalety niklowania galwanicznego

Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych powodów, dla których warto zdecydować się na niklowanie galwaniczne:

  • powierzchnia staje się równa i odporna na ścieranie,

  • warstwa niklu jest cienka, co umożliwia precyzyjne pokrycie powierzchni,

  • niklowana powierzchnia wyróżnia się większą przyczepnością dla innych warstw.

Chcesz skorzystać z usługi niklowania galwanicznego? Skontaktuj się zatem z opisywaną firmą Galwanizernia GALVA!