Obróbka materiałowa, termiczna, mechaniczna czy metaloplastyczna metali to między innymi cięcie laserowe lub plazmowe, zgrzewanie i przypawanie, a także spawanie i pemowanie. Tak szerokim zakresem usług wyróżnia się firma PARTNER z miejscowości Dąbrowa Górnicza, w której pracowni przeprowadzane są również procesy gięcia krawędziowego blach. Na czym polega taka obróbka i kiedy jest ona stosowana?

Proces gięcia krawędziowego blach w pigułce

Gięcie krawędziowe blach przeprowadzane jest w takich pracowniach jak firma PARTNER z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn CNC. Mowa o giętarkach numerycznych sterowanych komputerowo, które wykonują proces gięcia szybko i z precyzją do setnych milimetra. Możliwe jest to dzięki projektom CAD/CAM wprowadzanym w oprogramowanie maszyny, przeprowadzającej obróbkę w zautomatyzowany sposób.

Firma PARTNER może pochwalić się nowoczesnym parkiem maszynowym, w tym ośmioosiową prasą krawędziową marki Durma AD-S30320. Cechuje się ona pracą o nacisku 320 ton oraz długością krawędzi gięcia 3000 mm. Takie parametry dają możliwość gięcia skomplikowanych detali nawet do grubości 12 mm. Fachowcy pracowni CNC z Dąbrowy Górniczej podkreślają też, że obróbka może dotyczyć różnych blach, jeśli chodzi o ich jakość czy materiał wykonania.

Zastosowanie gięcia krawędziowego blach

Fachowcy firmy PARTNER zdradzają, że gięcie krawędziowe blach wykorzystywane jest przy tworzeniu konstrukcji o różnych kształtach i zastosowaniu, kiedy to monolityczny wyrób zagwarantuje większą wytrzymałość od elementów spawanych. Tym samym firma z Dąbrowy Górniczej przyjmuje zlecenia od klientów z branży meblarskiej, motoryzacyjnej, instalatorskiej czy maszynowej. Gięcie krawędziowe przydaje się bowiem przy formowaniu obudów różnych sprzętów, przy modelowaniu wielu detali, a także przy produkcji większych prefabrykatów. Jak podkreśla zaś jeden z operatorów giętarek CNC firmy PARTNER:

Łącząc gięcie krawędziowe z cięciem i zgrzewaniem kondensatorowym, jesteśmy w stanie  dostarczyć  naszym klientom podzespoły bezpośrednio gotowe do montażu lub dalszej produkcji. Zawsze spełniają one restrykcyjne normy PN-EN, ISO i DIN. Dbamy, by przekazywane wyroby były żywotne, wykonane wedle projektów, a także, aby wyróżniały się swoją estetyką.

3 powody, dla których warto wybrać pracownię PARTNER

Pytając klientów o to, jakie są 3 główne powody, dla których warto podjąć współpracę z firmą PARTNER, wymienili oni:

  1. Gwarancję elastycznej współpracy, w tym pełnego doradztwa projektowego – zespół PARTNER stara się przedstawiać nowoczesne rozwiązania branżowe i modele produkcji, które zagwarantują optymalizację kosztów procesowych.

  2. Zapewnianie produktów najwyższej klasy – obróbka CNC wykonywana jest na nowoczesnych maszynach słynących ze szwajcarskiej precyzji. Tworzone przez firmę PARTNER produkty metalowe są solidne, a wpływ na to ma też dobór najlepszych surowców od sprawdzonych europejskich producentów.

  3. Kompleksowość obsługi przy atrakcyjnych cenach – w warsztacie PARTNER można poddać metale różnym rodzajom obróbki, tworząc określony wyrób bez udziału innych podwykonawców. Spawanie, gięcie, cięcie czy pemowanie odbywa się w jednym miejscu, a to wpływa na niską cenę produkcji.