Głównym profilem działalności Wytwórni Sit „Sitono” jest produkcja sit stalowych dla rolnictwa. Wykonane z blach perforowanych wysokiej jakości znajdują zastosowanie w różnego rodzaju urządzeniach i maszynach rolniczych. Ponadto w ofercie firmy dostępne są blachy perforowane zarówno w standardowych, jak i nietypowych wariantach, a także usługi w związane z obróbką blach.

Zakres obróbki blach w firmie Sitono

Metal to niezwykle wdzięczny materiał. Jego wytrzymałość i odporność na uszkodzenia czy działanie licznych czynników zewnętrznych sprawia, że doskonale sprawdza się w przemyśle. Łatwość obróbki i uniwersalny charakter pozwalają natomiast wykorzystać go w wyrobach o charakterze dekoracyjnym w aranżacji wnętrza i otoczenia budynku. Z drzemiącego w nim potencjału doskonale zdaje sobie sprawę Wytwórnia Sit „Sitono”, która w swojej ofercie ma przede wszystkim sita przeznaczone dla rolnictwa, ale również blachy perforowane i inne elementy użytkowe wykorzystywane w przemyśle. Asortyment firmy obejmuje przy tym zarówno blachy perforowane w standardowych arkuszach, jak i w wymiarach zaproponowanych przez klienta.

Wykorzystanie technologii CNC w wykrawaniu oraz nowoczesnych urządzeń takich jak prasa rewolwerowa czy rzędowa pozwala na tworzenie różnorodnych konfiguracji wzorów. W ofercie Sitono dostępna jest możliwość wykonania między innymi otworów kwadratowych, owalnych, trójkątnych, w kształcie lilijki, plastra miodu czy krzyżyka. Lista ta nie jest pełna i obejmuje wiele innych, a dodatkowo też możliwość ich modyfikacji zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Warto dodać przy tym, że perforacja blach różnego gatunku to nie jedyny rodzaj obróbki, jaki oferuje firma Sitono. W zakresie jej działalności znajduje również spawanie, zgrzewanie, walcowanie, zwijanie, cięcie i wykrawanie blach. Ponadto bogate doświadczenie i jakość usług potwierdzona licznymi certyfikatami pozwalają specjalistom z firmy Sitono na wykonywanie trudniejszych rodzajów obróbki takich jak wykonanie logotypu.

Główne zastosowanie blach perforowanych

Perforacja blach oferowana przez firmę Sitono przeprowadzana jest na różnych gatunkach i grubościach blach. Obróbka ta dotyczyć może:

  • blachy aluminiowej (0,5-6 mm),
  • blachy stalowej (0,5-6 mm)
  • blachy miedzianej (0,5-6 mm),
  • blachy ocynkowanej (0,5-6 mm),
  • blachy nierdzewnej (0,5-4 mm),
  • blachy kwasoodpornej (0,5-4 mm).

Uzupełnieniem powyższej oferty jest perforacja tworzyw sztucznych powierzonych przez klienta wykonywana w plastiku, MDF, sklejce i laminatach.

Blachy perforowane produkowane przez firmę Sitono znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle. Wykorzystywane są one jako ekrany wygłuszające oraz osłony grzejnikowe. Coraz częściej też spotkać je można w nowoczesnej architekturze jako elementy balustrad i balkonów, elewacji oraz fasad budynków. Wyrazisty charakter siatek perforowanych sprawia, że doskonale sprawdzają się w stolarce meblowej czy jako wykończenie sufitu podwieszanego.