Obudowy z blach – jakie metody obróbki wykorzystuje się do ich produkcji?

Materiał partnera
2019-11-18
Obudowy z blach

Obudowy przygotowane z blach znajdują zastosowanie w wielu branżach, co jednak wymaga precyzyjnej obróbki materiału w celu stworzenia elementów idealnie odpowiadających założeniom projektowym. Oczekiwania klientów w tym zakresie są bardzo wysokie, dlatego sprawdzone zakłady zajmujące się obróbką blach dysponują nowoczesnym parkiem maszynowym – jakie możliwości zapewnia?

Obróbka blach różnego typu

Obecnie dzięki szerokim możliwościom produkcyjnym możliwe jest wykorzystanie blach o zróżnicowanych parametrach. Sporym zainteresowaniem cieszą się m.in. materiały pokryte powłoką z tzw. alucynku, ale też te, do produkcji których wykorzystano miedź lub mosiądz. Niezależnie od typu blachy, nowoczesny park maszynowy daje możliwość obróbki każdej z nich. Tym samym tworzy się obudowy z blach, które są nie tylko wytrzymałe, ale dostosowane do charakterystyki warunków eksploatacji.

Obudowy wykorzystuje się w wielu branżach, a przede wszystkim są one istotnym składnikiem przemysłu. Maszyny czy urządzenia chronione przez obudowy z blach stają się odporne na uszkodzenia mechaniczne. Korzystanie z nich wymaga jednak przygotowania elementów w sposób precyzyjny. Konieczna jest zatem obróbka – różne jej metody jest w stanie wykonać doskonale wyposażony zakład Emet sp. z o.o., który realizuje m.in. wycinanie laserowe. Dzięki temu w obudowie mogą powstać chociażby otwory o nietuzinkowym kształcie, które będą dokładnie wycięte i dopasowane. Jakie jeszcze typy obróbki blach stosowane są w celu przygotowania wysokiej klasy obudów z blach?

Wiele metod obróbki

Powtarzalność i wysoka precyzja to czynniki, na które szczególnie zwraca się uwagę przy produkcji obudów z blach. Gwarantuje wykrawanie CNC, czyli obróbka z użyciem sterowania numerycznego. To kolejna z metod, jakiej używają sprawdzone zakłady przygotowujące obudowy z blach. Dokumentacja opracowana w systemie CAD 3D/CAM zapewnia powtarzalność wykonywanych elementów i bardzo wysoką dokładność podczas ich tworzenia. Na prasach krawędziowych CNC możliwe jest dodatkowo gięcie blach, co również przydaje się przy produkcji obudów.

Połączenie elementów poprzez spawanie półautomatyczne bądź ręczne, ale też cięcie specjalnymi nożycami gilotynowymi lub tłoczenie to kolejne metody obróbki, jakie wykorzystywane są przez zakłady wykonujące obudowy z blach. Nowoczesne parki maszynowe dobrze wyposażonych przedsiębiorstw działających w tej branży gwarantują przygotowanie obudowy zgodnie z wytycznymi przedstawionymi przez klienta, co z kolei przekłada się na idealne dopasowanie wyrobów np. do maszyn, urządzeń czy konstrukcji.

Opracowanie artykułu:

Emet sp. z o.o.

ul. Bugno 3, 78-400 Szczecinek zachodniopomorskie
e-mail
www